Na cestách

Courám po Česku: Treehouse Sněžník

Posted On
Publikovala Zrzi

Vím, že darovanýmu koni se na zuby nekouká, ale nedá mi to, abych se o takový nevšední zážitek nepodělila aspoň krátkou recenzí. Přeci jen, za necelý měsíc tu máme Vánoce a dovedu si představit, že stejně jako já lovíte dárky všude, kde se jen dá. Pojďme se spolu podívat na to, jestli není zrovna Treehouse to, co na internetu marně hledáte ❤️

Lokace

Dům na stromě najdete zhruba na půl cesty mezi Dolní Moravou a Červeným Potokem, o tipy na výlety do okolí tak rozhodně nebudete mít nouzi! My jsme měli pobyt jen na jednu noc, navíc v období, kdy nasněžilo a značně přituhlo, takže jsme výletování vzdali. Pokud ale dům navštívíte za příznivějšího počasí, dveře k novým zážitkům máte doslova dokořán. Pokud budete mít smolíka jako my a nebudete mít dvakrát štěstí na počasí, nezoufejte. Jeden poznávací výlet máte hned vedle, coby kamenem dohodil a možná ani to ne. Areál sousedí se dvěma bunkry. První je opravdu v sousedství, pár metrů od domu, druhý o něco dál.

Bunkr v sousedství. A pak se nebojte jít za tmy na kadibudku! 😀

Vybavení

V areálu najdete “kůlničku” na dřevo, kadibudku, saunu a sprchu s umyvadlem a zrcadlem. Umyvadlo se zrcadlem a sprchu v zimě ale spíš nevyužijete, při našem příjezdu bylo obojí beznadějně zamrzlé. Sauna ale mile potěšila. K posezení se nabízí i okolí ohniště, to jsme ale (podobně jako venkovní umývárnu) vzhledem k počasí nevyužili.

Sauna, ohniště a kůlnička na dřevo

Uvnitř domku pak najdete elektřinu, rozuměj pár zásuvek a pár spotřebičů, které si díky ní můžeš dovolit: kávovar, lednice. Navzdory elektřině ale zatím chybí světlo, místo něj slouží kupa svíček a dvě lampičky a dvě nabíjecí svítilny. Jedna svítilna vydrží v poho svítit zhruba půl hoďky, případně může svítit rovnou ze zásuvky. Pokud ale máte doma něco “účinnějšího”, rozhodně na dlouhý zimní večer přibalte s sebou. V zimě určitě nepohrdnete kamny.

Kávovar, nejlepší část pobytu

Mě osobně hodně potěšil ten kávovar a to, že jsme za kávu ani čaj nebo obyč pitnou vodu nemuseli platit nic navíc. Taky jsme nemuseli platit za welcome drink, který byl jako “pozornost podniku”. Pokud byste si ale chtěli nabídnout cokoliv z minibaru (pivo, víno, šampaňské, tvrdý alkohol, džusy,…) musíte se řídit přiloženým ceníkem a vše na konci pobytu samozřejmě zaplatit.

Výhled z postele

Kuchyňku jsme sice moc nevyužili, ale byla vybavená solidně. Hrnce, pánvičky, talíře, skleničky, hrníčky, příbory… Taková ta základní výbava. Jo a na kamnech byla plotýnka, ideální na menší vaření nebo ohřev čehokoliv (v našem případě svařáku).

Pohled dovnitř po příjezdu. Asi taková tma je uvnitř v zimě po 14:00.

Dojmy z dárku

Upřímně, podobný pobyt bychom si asi nikdy v životě nevybrali. Kdo blog pravidelně sleduje, ví, že jsme v létě procestovali celkem 8-9 evropských států, včetně těch z nejdražších jako je Lucembursko nebo Dánsko, bydleli jsme v hlavních městech (Amsterodam, Brusel,..) ale cena za ubytování NIKDY nepřesáhla 2 000 Kč, a to včetně snídaně. V hlavní sezóně. V porovnání s aktuální cenou mimo sezónu za přespání na stromě, která aktuálně činí 6 490,- (a tato cena nezahrnuje další poplatky, pozor na to), nám to přijde tak nějak…”zbytečně moc”. Když k tomu ještě přičtu suchý záchod a absenci možnosti se nějak kultivovaně umýt, mimo sezónu je to fakt trochu dost.

Ranní hygiena byla v plánu, ale nedopadla.

Když si k tomu ještě přičtete 400 Kč za dřevo na den, které si ke všemu ještě musíte sami nanosit a naštípat a 700 Kč za snídani, kterou vám majitel sice donese pomalu až do postele, ale není v ní nic extra (až na výbornou vajíčkovou pomazánku, která byla bezpochyby fakt domácí), dostáváte se pomalu do astronomických částek, za který byste si třeba v Budapešti dovolili pokoj s výhledem na parlament. Ale chápu, že cenový poměry si asi určuje už tak předražená Dolní Morava.

Snídaně, o které se píše o kousek výš.

V pokoji se navíc nedá ani moc posedět, stůl sice je, k němu jsou ale jen dvě těžká a poměrně nepraktická křesla, židle chybí. Vzhledem k tomu, že domek zatím nemá světlo, které by spolehlivě osvítilo celý prostor, za zimního večeru nepřipadá v úvahu ani čtení dovezených knížek.

Při zimním příjezdu radši počítejte s horší variantou, tedy tou, že před vámi byl dům prázdný a bude v něm příšerná zima (my jsme měli asi 8 stupňů, fotila jsem až po zatopení). Je dobré se tedy teple obléct, případně vzít do auta nějaký ten teplomet do zásuvky. Kamna se sice příjemně roztopí, ale než si uděláte a nanosíte dřevo, než zatopíte a než se místnost vyhřeje, budete jak rampouchy. Pak se dá ale spát v pohodě v lehkém pyžamu a chodit po pokoji v tričku a teplákách.

Teplota po dvou hodinách topení v kamnech.

Summa sumarum

Jsme vděční za to, že jsme takový dárek dostali a mohli si podobný zážitek vyzkoušet – díky tomu o tom můžu referovat dál. Když jsem průběžně postovala příspěvky na Instagramu, ozvala se mi slečna, která doporučovala jako lepší alternativu Stromovny. Jedna noc zde vychází na 4 900 Kč, a to včetně bohaté snídaně a dřeva. Cena zůstává stejná i přes Vánoce, na Nový rok, v sezóně, mimo sezónu, rozhodně výhodou to, že UVNITŘ najdete toaletu i koutek, kde se můžete umýt. Jo a taky je uvnitř knihovna! Takže pokud hledáte ten vysněný dárek a myslíte si na nějaký ten dům na stromě pro své blízké, vybírejte pečlivě. Na trhu je toho k mání spousta, je tedy z čeho vybírat. V létě bych snad i do Treehouse šla (kdybych ho teda zas dostala jako dárek, hahaha), na zimu bych rozhodně volila Stromovny.

Okolí Treehousu.

Související články

Komentáře