Knihomolův koutek

Knižní tipy: 4. várka

Posted On
Posted By Zrzi

Čas utekl jako voda a máme tu další týden, s ním i nové knižní tipy. Co nám týden přinese tentokrát? Opět se máme na co těšit. Už chystejte místo doma v knihovničce! 🙂

Literatura faktu, Historie

Musím jít odvážně vpřed!
Musím jít odvážně vpřed!

Kniha Musím jít odvážně vpřed! vypráví smutný příběh Petra Křivky, muže, který se aktivně účastnil bojů v obou světových válkách a nakonec Protektorát opustil. V Anglii působil na čestném postu jako ochranka prezidenta Beneše. Osudným se mu stal komunistický režim. V roce 1951 byl v Brně popraven oběšením. Publikaci doprovází řada odborných materiálů. No, do těhlech deštivých dnů jako dělané.

Naučná literatura, Sociologie

Pro Čechy je nebe nízko
Pro Čechy je nebe nízko

Tahle kniha mě zaujala nejspíš proto, že jsem nyní v zahraničí. A v zahraničí, tváří v tvář jinému národu, člověk přeci jen přemýšlí o místě, kde je doma. O lidech, kteří tam jsou, o jejich každodenních starostechNa Ukrajině třeba najdete na každém rohu, na každém třetím domu státní vlajku, proč u nás ne? Myslím, že Pro Čechy je nebe nízko je pro mě aktuální kniha, možná dokonce klíčová vzhledem k otázkám posledních dní.

Thrillery a detektivky

Pekingský rozparovač
Pekingský rozparovač

Knihy Petra Maye jsem ani nestihla postřehnout, a už tu máme závěrečný šestý díl série jeho čínských thrillerů. Jacka Rozparovače známe asi všichni. Pekingský rozparovač kráčí v jeho šlépějích, možná zachází ještě mnohem dál. To by mě zajímalo, kdo to ten Rozparovač podle Maye asi nakonec bude. Asi si tu knížku budu muset přečíst.

Chamtivost
Chamtivost

Válka na Balkáně, série brutálních vražd, ruské a izraelské tajné služby, do toho pár vražd. Zajímavé, vskutku neobvyklé. Běžím pro ni!

Světové fantasy

Cesta do Babylonu
Cesta do Babylonu

Tichý knihomol. Něco mi říká, že tahle postava nám nebude zrovna cizí. Thomas se ale své knihomolské bubliny musí vzdát a zachránit svou ženu. Cesta do Babylonu nebude žádná nuda. Čekají nás vraždy, zrady a hlavně ten knihomol, co vylezl z kukly ven. To jsem tedy zvědavá.

Český román

Za svobodu
Za svobodu

O českých legionářích jsem zatím nic nečetla a samozřejmě cítím, že bych to měla napravit. Poutavá anotace ke knize Za svobodu k tomu přímo vybízí. Příběh několika mužů, jejichž životním cílem jsou jen dvě věci. Přežít a znovu se setkat se svou osudovou ženou. Příběhy bezejmenných hrdinů, které se nám určitě vryjí pod kůži.

Český román, Pro ženy

Začátek
Začátek

Myslím, že z nových českých románů pro ženy stojí za povšimnutí kniha Začátek. Několik obyčejných lidí s několika obyčejnými i neobyčejnými problémy, se kterými se svěřují psycholožce. Emoce, pocity, komplikované životní osudy… To zní jako povedená kniha ze života, ne? 🙂

Světový román, Pro ženy

Jak mě překvapíš?
Jak mě překvapíš?

A teď něco jen a jen pro nás ženy. Deset let manželství, ideální rodina, ideální manžel. Stačí ale, aby doktor zmínil, že spolu prožijí další desítky a desítky let, propadnou oba panice. Rozhodnou se tedy jeden druhého vždy něčím překvapit, aby udrželi ve svém manželství s dlouhou budoucností onu potřebnou svěžest. Jenže překvapení nejsou vždy povedená, natož příjemná. A nakonec spějí k otázce: Známe se opravdu tak dobře? Sice nejsem deset let vdaná, ale knížku si ráda přečtu!

Výsledek obrázku pro to nejlepší v nás
To nejlepší v nás

Protože je venku zima a pěkně sychravé počasí, dáme si ještě jednu ryze ženskou romanťárnu. To nejlepší v nás, kniha autorky označované jako bestsellerová, to by nemuselo být špatné, ne? Na rozdíl od předchozí knihy tu máme nešťastné manželství, ale přeci jen existuje jeden způsob, jak ho spasit, nebo možná nadobro zničit. Tak jak to asi dopadne?

Komiksy, Pro ženy

Šitíčko
Šitíčko

Takhle kniha mě zaujala. Komiksy sice nečtu, ale u Šitíčka možná udělám výjimku. Láká mě na něm totiž neotřelé téma. Může být něco méně otřelého a nám vzdáleného než důvěrné rozhovory íránských žen? Jaké jsou jejich rodiny, jejich každodenní starosti? Zajímavá sonda do íránské společnosti. Rozhodně stojí za povšimnutí.

Related Post

leave a Comment