Na cestách

Kaliningrad: Kam na jídlo

kaliningrad jidlo Posted On
Publikovala Zrzi

Moc kaliningradských restaurací jsme, bohužel, prozkoumat nestihli. V zemi jsme si pobyli pouhopouhé tři dny, ale nebojte, i tak jsme něco málo z místní kuchyně stihli okusit. Pojďme se tedy společně podívat na to, kde se můžete v Kaliningradu dobře nadlábnout!

Na úvod

Tak mě vlastně napadá, že jsme na svých cestách opravdu dlouho nenarazili na špatnou restauraci. Podíl na tom má nejspíš to, že si všechny ještě před návštěvou pořádně proklepneme na Googlu. Samozřejmě člověk nemůže věřit všemu, co se v recenzích píše. Ale jak říkám, důvěřuj, ale před návštěvou prověřuj! Alespoň nám se to (zatím) vyplatilo.

Co se týká jazykové stránky, upřímně mě překvapilo, že na nás ve všech restauracích mluvili JEN rusky, ačkoliv si museli všimnout, že spolu komunikujeme jinak a pravděpodobně jsme cizinci. Podobnou zkušenost mám i z Ukrajiny.

Verf (Верфь)

Fascinováni tím, jak je všechno v Kaliningradu pohádkově levné, jsme si vybrali restauraci přímo na nábřeží řeky Pregola. Takhle jsme totiž chtěli jíst vždycky, jako bohatí západní turisté, kteří nemají hluboko do kapsy. Jenže s těmi západními cenami to moc nejde. Objednali jsme si boršč, jak jinak, a do teď na něj vzpomínám jako na svůj nejchutnější boršč ever. Dokonce ani na Ukrajině se mi nepodařilo najít lepší.

Boršč, Verf (Верфь)
Boršč, Verf (Верфь)

A protože všude měli ryby, dali jsme si ji taky. Ne, opravdu. Všechny rybí pokrmy široko daleko vypadaly skutečně luxusně a nedalo se jim odolat. Nakonec jsme zvolili steak z tuňáka, u nás za něj dáte celkem balík (na Ukrajině taky). Všechno jsme si objednali dvakrát (plus nějaký ten lahodný nápoj) a v restauraci nechali 2 160 rublů, tedy asi 790 Kč (opakuji, za oběd pro dva). Já vím, žádná láce, ale v Evropě byste za obídek na nábřeží řeky (tedy doslova v pasti na turisty) nechali rozhodně daleko více. Navíc, jídlo bylo skutečně vynikající, famózní, mňamózní… Takže peněz rozhodně nelitujeme!

Jo a účty tam nosí zákazníkům založené v starých knihách ♥

Steak z tuňáka, Verf (Верфь)
Steak z tuňáka, Verf (Верфь)

Čajchana (Чайхана)

Pokud hledáte nějakou cenově přijatelnější a exotičtější variantu, doporučujeme Vám uzbeckou restauraci Čajchana. Zvenku sice nevypadá zrovna dvakrát vábně, o to víc Vás ale oběd v ní nadchne! I tady jsme si objednali boršč, tentokrát nám ho naservírovali s koprem. Kombinace nás zaujala a velmi nám chutnala! Na Ukrajině je boršč s koprem nahoře normální, takže jsem Kaliningrad měla trochu jako trénink 😀

Boršč, Čajchana (Чайхана)
Boršč, Čajchana (Чайхана)

Za nekvalitní fotku se omlouvám, ale hlad je prostě hlad. Jako druhé jsme zvolili chinkali (хинкали), taštičky plněné masem, a něco na způsob ruských pelmení. Oboje bylo skutečně vynikají a skvěle dochucené. Kopr samozřejmě nesměl chybět.

 Chinkali, Čajchana (Чайхана)
Chinkali, Čajchana (Чайхана)
 Chinkali, Čajchana (Чайхана)
Chinkali, Čajchana (Чайхана)

Pokud pozorně čtete blog, víte, že o jedné restauraci jsem už psala v souvislosti s Kurskou kosou. Pokud tedy na kosu zamíříte, můžete se zastavit na oběd třeba sem.

Související články

One thought on “Kaliningrad: Kam na jídlo
  1. Roman

    Na Južnom vogzale v bufiku super

Komentáře