Na cestách

Athény (s batoletem): Příprava na cestu

Posted On
Publikovala Zrzi

Delší dobu jsme koketovali s myšlenkou vzít našeho rok a půl starého Bobeše do letadla. Příležitost se naskytla letos v lednu/únoru, kdy byly k mání docela levné letenky do Athén, termín seděl na jarní prázdniny a délka letu byl příznivá, takže bylo rozhodnuto. Poletíme do Athén

Letenky a doprava

Zpáteční letenky nás vyšly asi na 2 000 Kč. Letěli jsme z Katowic s Ryanair. Při plánování jsme nejdřív zvažovali, že si v Athénách půjčíme auto, ale mně se upřímně moc nechtělo řešit autosedačku pro Bobeše, protože jsem tušila, že to bude horor. Nakonec jsme tedy plán změnili a myslím, že jsme udělali dobře. Dopravní situace v Athénách je dost šílená, o parkování ani nemluvím, takže jsme byli rádi, že jsme od myšlenky půjčit si auto upustili ještě ve fázi příprav.

Parkování jen pro otrlé řidiče

Z athénského letiště jezdí metro, metrem se v pohodě dostanete do centra města a dokonce i k moři. Pozor si musíte dát akorát na interval, z letiště odjíždí myslím jen jednou za půl hodiny.

Výběr hotelu

I výběr hotelu, v našem případě tedy hotelů, jsme podřídili nakonec metru. Vzhledem k tomu, že s námi letěl Bobeš, kupovali jsme hotelden před odletem. Spousta fajn hotelů byla samozřejmě už beznadějně vyprodaných, přesto se nám ale podařilo najít super ubytování. Jedním z důležitých kritérií výběru pro nás byla dobrá vzdálenost od stanice metra.

I takhle může vypadat centrum Athén (tohle byla ještě ta čistá varianta)

Vzhledem k tomu, že s námi cestovalo malé dítě, jsme také chtěli hotel co nejblíže centru města, abychom nemuseli každý den zdlouhavě cestovat a měli všechny hlavní památky na dosah ruky. To se nám nakonec podařilo. Jen jsme museli poměrně pečlivě vybírat, ne každé místo v centru města je totiž úplně fajn, jak nám napověděly recenze jiných návštěvníků. Takže pozor na to. Kromě hotelu doporučujeme pečlivě vybrat i lokalitu.

Plán cesty

V Athénách jsme měli být od neděle do soboty, což je poměrně dlouhá doba. Když jsme cestu plánovali, shodli jsme se na tom, že nechceme tolik dní trávit na jednom místě, a proto jsme se rozhodli dopřát si tři dny v centru města a zbytek dovolené si užít na periferii u moře.

Oáza klidu

Zpětně musím říct, že to byl skutečně dobrý nápad. Centrum města bylo i mimo sezónu dost přeplněné, takže jsme se po těch třech dnech už doslova těšili na to, až vypadneme někam do klidu. Pokud tedy i vy plánujete strávit v Athénách více dní, doporučuji zvážit tuhle možnost. Nebo si aspoň nechat otevřené dveře a nekupovat hotel na celou dobu pobytu, nechat si prostor pro změnu.

Jídlo

Když cestujeme na vlastní pěst, vždycky si vybíráme hotel se snídaní. Je to docela praktický, hlavně, když chcete přes den pobývat mimo hotel, hodně toho nachodit a taky, když letíte někam za teplem. Hotelové snídaně bývají dostatečně pestré, bohaté a syté, takže ráno v klidu vstaneme, dopřejeme si skvělou snídani a vyrazíme za dobrodružstvím.

Jeden pozdní oběd

Kolem oběda nám pak stačí nějaká malá svačina, protože jsme většinou v nejlepším, máme v nohách pár kilometrů, před sebou ještě další a úplně se nám nechce se přecpávat. Kolem čtvrté pak většinou sedneme někam do restaurace a dopřejeme si pozdní oběd či brzkou večeři.

A věřte mi, že v Athénách skutečně není problém najít dobrou restauraci. Minimálně o centru platí, že skvělé restaurace jsou snad na každém rohu! Takže ne, nemusíte se bát, že bez hotelového servisu pojdete hlady.

Mám pocit, že jsem vám toho k plánování řekla dost. A abych nebyla moc dlouhá, nechám si pokračování do dalšího článku 🙂

Související články

Komentáře