Knihomolův koutek

Knižní tipy: 17/2020

knižní tipy Posted On
Publikovala Zrzi

Další týden je tu a sním i nové knižní tipy. Tak o co si svou knihovničku rozšíříme tentokrát? Máte Facebook? Tak to jste jistě postřehli Zážitky rozvedeného muže nebo Nočník neohrožené ženy. Právě zmíněné stránky se jako mávnutím proutku dostávají do knižní podoby! Rozhodně nesmíte prošvihnout ani novou S. J. Bolton a mnohé další!

České romány

Lanovka nad Landekem - Petr Čichoň | KOSMAS.cz - vaše internetové ...
Lanovka nad Landekem

Znovu začínáme tím, co se urodilo v českých luzích a hájích. Lanovka nad Landekem slibuje politicky motivovanou vraždu, která poznamená život celé rodiny. Hrdiny románu jsou slévač Johan a hornice Truda žijící na periferii Ostravy. A žijí si celkem spokojeně, tedy, jen do té chvíle, než začne stavba lanovky nad Landekem. To se pak dějou věci!

Povídky a fejetony

Nočník neohrožené ženy | Albatrosmedia.cz
Nočník neohrožené ženy

Následující dva autory možná dobře znáte z virtuálního prostředí. Knihy Nočník neohrožené ženy i Zážitky rozvedeného muže se totiž zrodily na základě facebookové popularity svých autorů. V Nočníku si nejspíš počtou více dámy, autorka v knize totiž řeší ryze ženská témata a může tak ženám všech věkových kategorií nabídnout cennou radu i pobavení. Naopak Zápisky rozvedeného muže nadchnou především muže, alespoň tedy situace, které Ivan Galambica zažívá, budou bližší mužům než ženám. POZOR, to ale neznamená, že v knize nemůžou najít zalíbení ani opačná pohlaví! Třeba mně se Zážitky rozvedeného muže líbí a z Nočníku pravidelně předčítám svému muži.

Zážitky rozvedeného muže, Beletrie, Beletrie, Knihy v češtině ...
Zážitky rozvedeného muže

Světové thrillery

Rakvář / Majster: Travič - Sharon J. Bolton | Databáze knih
Travič

favoritka ze světa thrillerů přichází s další knihou. Od S. J. Bolton se vždycky ráda něco přečtu, představuje pro mě takovou pomyslnou jistotu. Prostě, když nevíte coby, Bolton to jistí, alespoň u mě. Travič je druhý díl ze série Rakvář a přináší nám další zapeklité mordy, nějakou tu love story a hlavně nekonečné množství zápletek, které Bolton tak mistrně ovládá. To bude počteníčko!

Milé dítě bazar | Databáze knih
Milé dítě

A po ostřílené autorce si dopřejeme ještě jednu novinku. Milé dítě je thriller z německých vod, to tu dlouho nebylo, že?, a působí fakt drsně. Dívka je zavřená čtrnáct let v chatě hluboko v lese, každý den rodiny probíhá navlas stejně a ani nový den jim nepřináší žádnou pomoc. Jak by taky mohl, když o její existenci nikdo neví. Trochu z toho mrazí, co říkáte?

Historické romány

Kavárna U Anděla: Nová doba - Marie Lamballe | Databáze knih
Kavárna U Anděla

Dnešní knižní tipy zakončíme kategorií historických románů a memoárů. V první jmenované vychází novinka od známé autorky Marie Lamballe, jedná se o první díl ze série Kavárna U Anděla nesoucí název Nová doba. Novinka nás zavádí do poloviny 20. století. Druhá světová válka končí a Hilda se raduje, kavárna U Anděla totiž válku přežila bez nejmenší újmy. Jenže přijíždí Luisa a do Hildina života vnáší nové problémy. Ty ale trvají jen do chvíle, než ženy zjistí, že spolu sdílí jedno hrůzné válečné tajemství.

Memoáry a biografie

Konečná stanice Osvětim | KNIHCENTRUM.cz
Konečná stanice Osvětim

Nejdřív jsem si řekla: Zas další kniha o holokaustu, po přečtení anotace jsem ale změnila názor. Holandský režisér a jeho manželka byli odvezeni do Osvětimi, přežili krutou selekci a byli pracovně umístěni do ošetřovny. Přežívali jen díky vzácným chvilkám, kdy si mohli třeba podat ruku přes plot. Když s koncem války odešli i všichni dozorci, režisér Eddy začal ještě na místě sepisovat celý svůj příběh s názvem Konečná stanice Osvětim.

Související články

Komentáře