Všehochuť

Výdumky: Facebookové skupiny

Posted On
Publikovala Zrzi

Čas od času přemýšlím nad smyslem i atmosférou facebookových skupin. Jsem hned v několika. Jedná se o skupiny profesního zaměření (překladatel, tlumočník, učitel), až po “zabíječe času” jako je Deník zhrzené ženy nebo Ovládněte svůj metabolismus.

Ne do všech skupin ale aktivně přispívám. Mám pocit, že některé z nich se vysloveně hemží nejrůznějšími rejpaly a jedinci, kteří spolkli celou moudrost světa. Jakmile se na něco zeptáte, sesypou se na Vás jak vosy na bonbon. Fuj. To se mi lidsky i introvertky příčí.

iPhone X beside MacBook
Tim Bennett

A jak tak nad tím přemýšlím, jedinou skupinou, kde jsem opravdu ráda je snad skupina Odstartujte svoji knihu. Je to místo, kde Vám vždy ochotně odpoví na sebehloupější otázku. Místo, kde Vás podpoří, kde Vám rozumí. Místo, kde každý člen je vlastně někdo, ať už vlastní knihu vydal, nebo zatím ne. Jo, a taky jsem ráda ve čtenářských skupinách. Možná daná témata fungují jako nějaké “virtuální síto” lidí, kdo ví.

neon signage
Prateek Katyal

Třeba u překladatelů a tlumočníků je to jinak. Tam se z Vás většinou snaží udělat idiota. Vlastně, překladatelé a tlumočníci tak nějak obecně působí jako slavný Glum, který si úzkostlivě střeží svého miláška 😀

A co Vy, v jaké facebookové skupině jste “jako doma”? 🙂

Související články

Komentáře