Všehochuť

Dovolená místo příručky

Posted On
Publikovala Zrzi

Čítávala jsem tuny příruček o tom, jak najít fajn chlapa. Držela jsem se rad ohledně toho, co dělat a co nedělat, jak se tvářit, oblékat, jak myslet. Kdyby mi řekli, že stačí vzít chlapa na dovolenou a zbytek se vyřeší sám, ušetřila bych dost času i energie. Tak ho ušetřím aspoň Vám.

Soutěžím s Mall.cz

Podporuje debilní nápady

Stojí za Vámi, ať plácnete cokoliv. Třeba, že jste dlouho nikde nebyly a hrozně chcete. Co na tom, že je zrovna jedna ráno a zítra má důležité jednání. Sedne k netu a vymyslí plán. Vy mu ho odkývete, protože v pokročilých nočních hodinách byste jakožto bezmocný Skřivan odkývali naprosto všechno. Pak jdete v klidu spát a ráno se probudíte s nepříjemným pocitem, že jste včera asi naplánovali nějakou blbost. Co už, hlavně že letenky byly levný a došlo ke vzájemnému konsensu.

Necouve

Nutně tedy musí dojít k vystřízlivění. Je to jako kdybyste udělali něco, co se nesmí a ráno Vám to došlo. Proto se asi říká, že je ráno moudřejší večera a zásadní rozhodnutí bychom tedy měli nechávat na druhý den. No nic. Pokud oba i přes vystřízlivění dál táhnete za jeden provaz, Váš vztah má pravděpodobně potenciál. Nebo se prostě jen umíte přetvařovat. Pravá povaha chování se projeví v následujících dnech.

Nenadává

Postupně zjišťujete, že jste nepromysleli spoustu “provozních detailů” (tenhle výraz použil jeden můj student před maturitou, když neprospíval z mého předmětu, vděčně si ho půjčuji, už poněkolikáté).

Třeba zjistíte, že potřebujete vízum. Že si musíte připlatit za místa v letadle vedle sebe. Že bude asi lepší pronajmout si auto. Že k pronájmu auta potřebujete dalších sto padesát věcí. A tak dál.

To, co se v jednu ráno zdálo jako fajn nápad začíná znít jako šílená kravina, která Vás okrade i o poslední zbytky volného času a místo kýženého odpočinku přinese jen další starosti. Pokud Vám ani v téhle fázi uprostřed noci nezabuší na dveře s tím, že jste hrozná blbka a celý to byl Váš nápad a máte si to jako zařizovat celý sama, máte z půlky vyhráno.

Nepanikaří

Když konečně sednete do letadla a vystoupíte v cílové destinaci a definitivně se ukáže, že to byl ryze hovězí nápad, nepanikaří. Hrdě a bez zbytečných řečí přijme svůj nelehký úděl a ve čtyřicetistupňovém horku si s ležérní elegancí otře pot z čela a ještě Vám pomůže s batohem.

Rychle se adaptuje

Nakonec jste to Vy, kdo je za idiota, protože se celou dovolenou těšíte do Mrtvého moře, ale vlastně nemáte ani páru, jaké to koupání v něm asi bude. Taky se Vám nechce platit tisíce za soukromé pláže, ale ani se koupat v jednom “chumlu” s místními.

Najdete tedy vlastní přístup k moři, který není tak super, jak se na Google mapách zdálo a chcete to zabalit, on jde ale kupředu navzdory horku a hnusnýmu štěrku. A zatímco se Vám mlží brýle a vypařují poslední zbytky vody z těla, on si prostě jen svlékne tričko a nastaví své dokonalé tělo slunci.

A co víc, chová jako domorodec, zdá se, že ta zatraceně slaná voda ho vlastně ani neštípe, a pozor, dokonce se zkouší i potopit.

Neštítí se

Taky je fajn vypíchnout, že ani ve čtyřicetistupňovém vedru k Vám necítí odpor. Ano, potíte se jako čuně. Ano, dostanete úpal, protože Vám čepice fakt nesluší a hrajete si na hrdinku. A ano, fakt to není ani pro jednu stranu příjemný. A ve chvíli, kdy máte pocit, že to už ani snad nemůže být lepší obětuje vlastní boxerky pro Vaše odřená stehna (ano, dospělým a skutečným ženám se třou o sebe).

Závěrem

Ano, když všechny body zvládne, můžete si ho třeba klidně vzít! Nemusíte nad ničím zbytečně koumat, stačí Vám všeho všudy čtyři dny. Vyhoďte příručky a otevřete náruč dobrodružství! Jen prekérka ukáže pravou tvář! A za ušetřené peníze buď jeďte na další dovolenou, nebo si prostě jen kupte víno.

Související články

Komentáře