Na cestách

Akce Řím II.

Posted On
Publikovala Zrzi

První den římského putování jsme měli za sebou. Zmoženi dalekou cestou, brzkým vstáváním a procházkou městem jsme ulehli ke spánku a nechali se kolébat příjemným nočním ruchem ulice Via Niso. Ráno bylo samozřejmě slunečné a probuzení velice příjemné. Před námi byl další den dovolené, další den plný nových dobrodružství a zážitků!

Snídaně – základ dne!

Nejprve jsme se samozřejmě rozhodli vydatně posnídat. A protože jsme si chtěli ráno dopřát něco čerstvého, nechali jsme nákup potravin až na dnešní den a snídani jsme si tedy museli nejprve opatřit. Vzhledem k tomu, že nás bylo pět a že jsme měli k dispozici velkou lednici, mohli jsme nákup pojmout skutečně ve velkém stylu a nakoupit od všeho něco. Snad už ani nemusím připomínat, že jsme cestou do obchodu nemuseli cinkat drobáskama, protože se všude dá platit kartou. No a z nakoupených potravin jsme si nakonec připravili tenhle švédský stůl!

Naše první římská snídaně

Výprava ke Koloseu

Po krátkém odpočinku a lehkém vytrávení jsme se znovu vydali na cestu. Tentokrát bylo naším hlavním cílem Koloseum. K dopravě jsme stejně jako předchozí den použili metro, to znám zastavilo přímo naproti Koloseu. No a pak následovalo zběsilé focení a ještě zběsilejší pokusy o selfie s tímhle skvostem. Pokud vylezete po schodech nahoru jakoby nad stanici metra, najdete perfektní místo na focení. A taky další turisty, kteří touží po tom samém.

Vnitřek Kolosea jsme nakonec vynechali. Do Říma jsme cestovali ještě v době covidové a nechtělo se nám být na prohlídce v respirátorech. I přesto ale můžu prohlásit, že právě tohle byl jeden z nejhezčích momentů naší Akce Řím.

Pohled na Koloseum

Hned u Kolosea se nachází další významná památka – Konstantinův oblouk. I ten jsme si zblízka prohlédli.

Konstantinův oblouk s Koloseem v pozadí

A ačkoliv mě strašně lákala návštěva památky Forum Romanum, musela jsem se nakonec podřídit náladě většiny a pro tentokrát ji vynechat. I takové někdy bývá cestování ve vícero lidech. Tak snad někdy příště. Mohla jsem si k ní alespoň zdálky trochu přivonět.

Pohled na Forum Romanum

Útěchou mi bylo blízké setkání se dvěma římskými kostely. První z nich nesl název Edicola sacra Madonna Addolorata (Via di S. Bonaventura, 7, 00186 Roma RM, Itálie) nedaleko od Kolosea.

Edicola sacra Madonna Addolorata

Druhý jmenovaný pak Kostel San bonaventury al Palatino (Via di San Bonaventura, 7, 00186 Roma RM, Itálie). Podívali jsme se i dovnitř, zcela zdarma a bez problémů. To už nás ale zase bolely nohy a blížil se čas odpočinku.

Kostel San Bonaventury al Palatino

Coffee Break

Nojo, ale kde se usadit? Kolem Kolosea jsme toho moc vhodného k posezení nenašli a tak jsme se rozhodli pokračovat volně dál s tím, že možná na něco slibného narazíme. Než se tak stalo, zastavili jsme se ještě u Circo Massimo (Via del Circo Massimo, 00186 Roma RM, Itálie) a prohlédli si ho z vrchu. Víc nám náš energetický deficit nedovoloval.

Circo Massimo

No a kousek od cirku jsme konečně narazili i na příhodné místo k posezení s názvem ViMi Aventino (Viale Aventino, 14, 00153 Roma RM, Itálie). Dali jsme si tu vynikající kávu a drobný zákusek.

Tiramisu

Lázně Caracalla

Cestou zpátky jsme se ještě mihnuli kolem lázní Caracalla, ale rovněž kvůli covidovým pravidlům jsme návštěvu vnitřních prostor zavrhli. Jen pro představu:

  • teplota návštěvníků musela být menší než 37,5 stupňů Celsia
  • všichni návštěvníci vnitřních prostor museli mít zakryté dýchací cesty a dodržovat minimálně metrovou vzdálenost od ostatních návštěvníků
  • atd.

Zvenku ale vypadaly moc pěkně, tak snad příště!

Lázně Caracalla

Pozdní oběd

Den se pomalu chýlil ke konci a nám zase začínalo kručet v žaludku, bylo tedy jasné, že nadešel opět čas na pozdní oběd. Tentokrát jsme zvolili místo nedaleko našeho bytu, restauraci Tira e Molla Roma (Via Enna, 2, 00182 Roma RM, Itálie). No a kdo by odolal domácím těstovinám? Já tedy rozhodně ne!

Tira e Molla Roma

Související články

Komentáře