Na cestách

Budapešť: Kam na jídlo

Posted On
Publikovala Zrzi

Po několika letech jsem se vrátila do Budapešti. Dovolená to byla trochu jiná, protože jsem tentokrát cestovala s větší partou včetně psa a jelo se autem. Jedno se ale nezměnilo – i letos jsme si chtěli v tomhle čarokrásném velkoměstě na něčem dobrém pochutnat. A jo, přiznávám, lákalo mě to navštívit místa, která se při první návštěvě osvědčila. Pokaždé to ale dopadlo úplně jinak.

Babka Budapest

Jako jasně, že jsme si chtěli dát hlavně něco maďarského, ale ne vždy k tomu byla vhodná příležitost. Navíc jsme s sebou všude měli psa, takže jsme vyhledávali restaurace s venkovní zahrádkou, což v dubnu není úplně snadná záležitost. První večeři jsme si nakonec dali v restauraci Babka Budapest, což sice, názvu navzdory, není typicky maďarská restaurace, ale má zatraceně dobrý hodnocení, fajn terásku a vaří tu po čertech dobře.

Adresa: Budapest, Pozsonyi út 3

Rajčatová polévka s pistáciemi, masové kuličky s bramborovým salátem

Místo neznámé

Fakt jsem se ho snažila dohledat na mapě, ale z nějakého záhadného důvodu jsem si tuhle restauraci prostě neuložila. Nebo… Spíš za uložení prostě a jednoduše nestála. Každopádně se nacházela kousek od našeho ubytování Rudolf Borozó. Jídlo nebylo úplně propadák, gulášovka byla pikatní, dostali jsme k ní dokonce pastu z papriček, kdyby to na nás bylo málo, a druhý chod se taky dal v pohodě sníst. Jen to menu byl oříšek přelouskat, názvy jídel totiž byly totálně slité v jedno slovo.

Hachapuri

Ten, kdo mě už nějaký ten pátek sleduje, ví, že mám neskutečnou slabost pro gruzínskou kuchyni. Původně jsme sice gruzínskou restauraci nehledali, ale byl večer a všechny ryze maďarské restaurace, ale i ty další, byly beznadějně plné. V Hachapuri se nám ale nějakým záhadným způsobem podařilo vetřít dovnitř. Na jídlo jsme si sice docela počkali, protože bylo fakt totálně narváno, ale stálo to za to. Takže pokud ještě s gruzínskou kuchyní žádné zkušenosti nemáte, jděte do toho, je to fakt pecka ♥

Adresa Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 17

Mythos

Kromě gruzínské kuchyně nedáme samozřejmě dopustit ani na tu řeckou, takže jsme nakonec zavítali do restaurace Mythos prakticky v centru města. Sedět se dalo uvnitř, ale i venku, jen to venkovní posezení bylo celkem rušivé, protože kolem nás proudily masy lidí. Nicméně jídlo bylo vynikající a doporučujeme dalším návštěvníkům Budapešti.

Adresa Budapest, Arany János u. 17

Retro Lango´s

No a ti, kteří četli moje předchozí zápisky z Budapešti vědí, že jsem si při své první návštěvě nestihla dát nefalšovaný maďarský langoš. Letos se mi to konečně podařilo napravit, ale úkol to byl nelehký. Během Velikonoc měli jednak dost pozavíráno a langoš v Budapešti už nefrčí tolik, jak jsem si myslela. Takže ne, žádné stánky s langoši na každém rohu se nekonaly. Každopádně, nakonec jsme narazili na Retro Langoś a byla to snad ta nejlepší věc, která se nám během našeho krátkého pobytu stala. Když přijdete ve “špatnou” dobu, může se vám stát, že si postojíte ve frontě, ale i ta fronta prostě stojí za to. Zakoupit si můžete langoš nejrůznějších příchutí: zakysaný smetana a sýt, boloňský langoš, langoš v maďarském stylu… No prostě návštěva Retro Lango´s = návštěva langošového nebe!

Adresa Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 25

Související články

Komentáře