Na cestách

Co dělat, když…: Vám z pasu kape voda

Posted On
Publikovala Zrzi

Vzhledem k tomu, že jsem šikovná asi jako slon v porcelánu a o “neštěstí” na svých cestách nemám nouzi, rozhodla jsem se, udělit Vám ve své cestovní rubrice několik možná snad i užitečných rad.

Voda do letadla

Většina z Vás asi ví, že si do letadla můžeme vzít jen 100 ml tekutin. To nám ale na cestu většinou nestačí. Vyřešili jsme to tím, že jsme si koupili láhev od Tescomy. Vždycky z ní vodu vypijeme nebo vylijeme, projdeme kontrolou a na WC nebo u pítka si ji doplníme. Problém vyřešen.

Imani

Zrada

Tak dlouho jsme “občůrávali” systém, až zákonitě musela přijít zrada. Láhev totiž začala protékat, což vzhledem k ceně naštve. Když ji držíte ve vertikální poloze, ničeho si nevšimnete. Jakmile se ale dostane do horizontálu, máte zaděláno na průšvih. Když máte nad situací kolem Vás kontrolu, samozřejmě si to pohlídáte. Horší je, když situaci bere do ruky někdo jiný.

Po mně přišla potopa

V letadle jsem dostala místo u nouzového východu. To je takové to místo, kde máte víc místa na nohy než ostatní, za to ale musíte dbát instrukcí a východ v případě potřeby sami otevřít. Trochu vysoká cena za tu trochu pohodlí, ne? No nic.

Místo snů

Stevard ke mně přišel s tím, že si musím dát batoh nahoru. Trochu mě to překvapilo, vždycky si ho nechávám dole pod sedačkou. Ale nouzové východy holt mají svá pravidla. Jenže do batohu jsem v tom spěchu strčila i láhev s vodou. Katastrofa na sebe nenechala dlouho čekat.

Wet, wet, wet

Podkapitola bohužel nepojednává o skotské rokové kapele, ale o tom, jak má cesta letadlem dopadla. Když jsem přihrádku otevřela, svůj batoh jsem neviděla. To protože ze světle šedé chytl nádherně tmavě šedou barvu. V tu chvíli byl průšvih víc než jasný.

Co si budem, měla jsem tam všechno. Od notebooku po pas. V tu chvíli jsem ale nejdřív řešila pas. Bude to v pohodě? Projdu kontrolou? A co pak?

Dobrá rada

Když dopadnete podobně jako já, nezoufejte. Natáhněte se pro nejbližší reklamní katalog letecké společnosti a rozcupujte ho na kousky. Částečně se tím zbavíte vzteku a navíc získáte tolik potřebný papír. Ten vložíte mezi každou stránku pasu a máte téměř vyhráno.

mokrý cestovní pas
Mokrý pas, taky pas!

No a pak si jen na kontrole zkuste vybrat někoho, kdo se netváří jako s osinou v zadku. Ten to vezme s humorem, pas uschne a nemáte, co řešit! Já měla při své smůle štěstí, notebook fungoval. Stejné štěstí v neštěstí přeji i Vám, milí smolaři!

Související články

Komentáře