Na cestách

Courám po Česku: Rekreační oblast Olešná

Posted On
Publikovala Zrzi

Léto je konečně tu a i počasí nám přeje o něco více než před pár dny. Ideální čas na to, plánovat nějaké ty výpravy po českých luzích a hájích, nemyslíte? Přináším vám další tip na couračku po Česku, tentokrát se společně podíváme až do předhůří Beskyd.

Rekreační oblast Olešná

Rekreační oblast Olešná leží zhruba 28 km od moravskoslezské metropole Ostravy a pouhých 10 km od města Frýdek-Místek. V podstatě se jedná o oblast rozkládající se kolem stejnojmenné přehrady vystavěné v roce 1964. Nádrž slouží především k rekreaci, takže koupání a vodní sporty jsou návštěvníkům povoleny. Na své si tu ale přijdou nejen milovníci vody.

Přehrada Olešná

Asfaltový okruh

A co dalšího rekreační oblast nabízí? Kolem celé přehrady Olešná vede 4,5 km dlouhý a 4 m široký asfaltový okruh, který je údajně nejlepší v celé Severní Moravě. Můžete si na něm třeba zaběhat, zajezdit na in-linech, na kole nebo si ho prošlápnout hezky po svých. Při všem jmenovaném se můžete kochat pohledem na nedaleké vrcholky Beskyd.

Aquapark

Pokud se v “přírodním koupališti” zrovna dvakrát necítíte, můžete zavítat do aquaparku, který se nachází hned naproti přehradě. I odtud se můžete kochat nádherným pohledem na Beskydy. Samozřejmostí jsou nejrůznější skluzavky, tobogány a další vodní atrakce. Aquapark má venkovní i vnitřní část, špatného počasí se tedy nemusíte bát.

Aquapark Olešná

Ceník najdete na webu Aquaparku: https://www.aquapark-olesna.cz/.

Adventure golf

My jsme do rekreační oblasti zavítali na tzv. adventure golf. Díky webové stránce slevomat.cz se mi podařilo pořídit dva lístky za cenu jednoho (voucher pro dva byl v hodnotě 150 Kč, jeden vstup stojí tuším 140 Kč). Pokud se tedy rozhodnete do Olešné vyrazit, zkuste probrouzdat internet, možná se i vám podaří něco málo ušetřit.

Adventure golf Olešná

Golf je vhodný pro všechny věkové kategorie, vyřádí se při něm menší i větší děti, dospělí i odrostlejší dospělí. Hra není nijak zvlášť náročná, záleží na tom, jaká pravidla si v týmu nastavíte. Pokud budete striktně trvat na tom, že míček musí projít překážkou takovým a makovým způsobem, pravděpodobně se u toho zapotíte trochu víc než my. Na místě je možnost občerstvení i příjemného posezení na čerstvém vzduchu. Samozřejmostí je opět skvostný výhled na Beskydy.

A mnoho dalšího…

V okolí přehrady je samozřejmě možnost zapůjčení šlapadel a lodiček. Pokud se přeci jen raději pohybujete na souši, můžete využít bohatá dětská hřiště, klasická hřiště na hraní míčových her nebo pingpongové a šachové stoly. Fantazii se rozhodně meze nekladou.

Dětské hřiště Olešná

Celkem zajímavé místo na letní dovolenou (ať už bez dětí či s dětmi), co říkáte?

Související články

Komentáře