Na cestách

Jordánsko: Kde složit hlavu

ata ali hotel Posted On
Publikovala Zrzi

V předchozích článcích jsem se zaměřila na to, co byste měli před cestou do Jordánska vědět, zmínila jsem se také o dopravě a o nákupech. Nevyřešili jsme ale bydlení. A bez pořádného bydlení není pořádná dovolená!

Kde jsme hledali

Bydlení jsme tradičně hledali přes Booking.com. Airbnb nám v Jordánsku jako moc dobrý nápad nepřišlo. Hotely jsme si vybírali podle fotek, podle hodnocení a samozřejmě i podle ceny. Zároveň jsme ale taky hledali ubytování se snídaní v ceně.

Ryanair, Jordánsko
Ryanair, Jordánsko

Za jednu noc jsme tak nakonec v průměru zaplatili asi 500 Kč (i se snídaní). Ale podotýkám, že jsme na místě pobývali mimo sezónu. Ceny se tedy můžou lišit.

Plán cesty

Připomenu ještě plán naší cesty. Nejprve jsme pobývali v hlavním městě Ammánu, poté jsme bydleli nedaleko oblíbeného turistického cíle Petra a následně v neméně zajímavém městě Madaba. Pokud se tedy naše cíle alespoň v některých bodech shodují, můžete se nechat inspirovat 🙂

Mrtvé moře cestou do Petry
Mrtvé moře cestou do Petry

Ammán

První noc jsme strávili v Ammánu a vybrali jsme si příjemný hotel na kraji města Grape Village Hotel. S ubytováním jsme byli spokojení. Celý den jsme se courali po městě, takže nám pokoj sloužil jen k přespání. Před hotelem (a kdekoliv kolem) byla možnost parkování. V pokoji byla klimatizace (což se v období letního parna hodilo).

Grape Village Hotel
Grape Village Hotel
Grape Village Hotel
Grape Village Hotel

Snídaně byla bohatá, což mimo sezónu nebývá samozřejmostí. Na výběr jsme měli z několika jídel. Personál byl po celou dobu snídani po ruce a připravoval hostům výtečnou kávu v džezvě nebo vaječné omelety.

Grape Village Hotel, snídaně
Grape Village Hotel, snídaně

Personál hotelu byl moc milý. Při odchodu nám nezapomněli připomenout, že by od nás rádi dostali nějaké to internetové hodnocení. Tak tady je! 🙂 Jo, a dokonce jsme tu zastihli pravou jordánskou svatbu! Pravdou je, že během svatební party bylo v hotelu trochu hlučno, ale my byli tím vedrem a chozením po městě tak zmučení, že jsme navzdory hluku spali jako nemluvňátka 😀

Jordánská svatba

Petra

Další noc jsme strávili v Petře. A nemohli jsme si vybrat lepší hotel ani čas příjezdu. Slunce totiž právě zapadalo za obzor a celá obloha měla nádhernou oranžovou barvu. Když k tomu ještě přidáte pohled na skály v dáli, máte romantiku jak vyšitou!

Západ slunce, Petra
Západ slunce, Petra

Hlavu jsme složili v hotelu Ata Ali ve Wadi Musa. Parkování je k dispozici hned u hotelu. Hned po příjezdu nás příjemný recepční zavedl na střechu hotelu, mohli jsme si tak ještě jednou vychutnat nádherný západ slunce nad Petrou a ještě jsme k tomu ZDARMA dostali šálek výtečného čaje. Dovedete si představit lepší přivítání? 🙂

Hotel Ata Ali
Hotel Ata Ali

U večerního čaje jsme si všimli požáru, který nedaleko hotelu vypuknul. Bylo to docela vzrůšo, pořád jsme čekali na to, až uvidíme ty majáky a místní hasiče, jak se s tím ohněm urputně perou. Nepřijel nikdo. Dům po chvíli dodoutnal a byl zase klid.

Ubytování tu bylo podobné jako v předchozím hotelu. Na pokoji byla funkční klimatizace, všechno bylo hezky čisté a uklizené.

Hotel Ata Ali
Hotel Ata Ali
Hotel Ata Ali
Hotel Ata Ali
 Hotel Ata Ali , snídaně
Hotel Ata Ali , snídaně

Snídaně byla ale o něco slabší. Možná to bylo tím, že nebyla sezóna a v hotelu bylo málo hostů, těžko říct. Výběr jsme neměli, co jsme dostali, to jsme snědli a víc nic. Zato jsme měli nádherný výhled na Petru!

Jo a pozor, sice to vypadá, že je Petra kousek (asi 2 km), ale pěšky radši nechoďte. Tam to bude pohoda, ale zpátky půjdete po celodenním bloudění skalami jen a jen do kopce!

Madaba

Hotel v Madabě byl oproti předchozím trochu lowcost. V Rumman hotelu sice nemají nejmodernější a nejlepší vybavení, mají tam ale skutečně skvělý personál! Hned po příchodu do hotelu jsme dostali ZDARMA vodu. Recepční nám dal mapu města, doporučil nám hned několik památek i restaurací a pro jistotu nám na sebe dal ještě své telefonní číslo. Pokoj byl sice průměrný, ale díky péči recepčního jsme se cítili jako v sedmém nebi!

Rumman hotel, Madaba
Rumman hotel, Madaba

Na snídani jsme si pochutnali. I mimo sezónu jsme si mohli vybrat hned z několika lahodných pokrmů, samozřejmostí byl výborný hummus. Výborné byly sezamové rohlíčky

 Rumman hotel, snídaně
Rumman hotel, snídaně

Z Madaby jsme pak putovali zpět do Ammánu, odevzdali jsme auto a nechali se odvézt na letiště. Už na začátku jsem zmínila, že jsme v každém hotelu měli ubytování se snídaní v ceně, a že jsme za jednu noc dali v přepočtu asi 500 Kč. Měli jsme štěstí, ve všech hotelech jsme byli spokojení a všechny hotely můžeme vřele doporučit i dalším návštěvníkům Jordánska 🙂

Související články

Komentáře