Na cestách

Můj ukrajinskej deník: Kam na jídlo III.

pizza Posted On
Publikovala Zrzi

Dlouho jsem Vám nedělala chutě s žádnou z lvovských restaurací. Abych to napravila, provedu Vás dnes dalšími třemi! Tak ať Vám chutná a na shledanou ve lvovském gastro nebi!

Chef Burger tradiční fast food

Jednomu při těch nákupech fakt vyhládne! Obchodní centra mají ale naštěstí kouzelné poslední patro, ve kterém si spolehlivě svůj břich naplníte lahodným pokrmem. Třeba v Chef Burgeru. Ten se nachází v obchodním centru Victoria Gardens. Klasický, nicméně opravdu výtečný fast food. Zaujaly nás hlavně trochu netradičně pojaté smažené brambory.

Chef Burger
Chef Burger

Sedm prasátek – hladový ráj turistů

Docela roztomilý název restaurace. Když vkročíte dovnitř, dýchne na vás duch staré Ukrajiny. Interiér je velmi vkusně zařízený a už na první pohled je jasné, že restaurace cílí hlavně na turisty. Večer nám tu k poslechu hrála dokonce živá hudba!

Sedm prasátek
Sedm prasátek

Navzdory tomu bylo jídlo opravdu propadák. Objednala jsem si bograč a byly v něm kosti. Kdyby to byla prostě kost obalená masem, budiž. Ale tohle byly úlomky kostí a dojem z jídla mi tak totálně zkazily. Navíc, bograč byl neuvěřitelně ostrý a ne, v menu o tom nebyla ani zmínka a ano, ostré jídlo mám ráda, ale tohle bylo nad strop.

Bograč
Bograč

Boršč se ukázal být o něco lepší volbou, nicméně, byl hodně vodnatý a na rozdíl od ohnivého bograče nebyl vůbec dochucený. Takže obě polévky pro nás byly velkým zklamáním.

Boršč
Boršč

Jako druhý chod jsme nechtěli nic velkého ani těžkého. Objednali jsme si proto deruny (bramborové placky) a bogram. Tady jsme si už konečně docela pochutnali, ale zázrak se opět nekonal. Při tom právě do Sedmi prasátek putují denně spousty turistů. Škoda, ve Lvově je řada lepších restaurací.

Bogram
Bogram
Deruny
Deruny

Ochutnali jsme tu také tradiční ukrajinský nápoj uzvar. Mně osobně moc nechutnal, bylo to trochu jako kdybych pila začouděnou šťávu z kompotu 😀

Trattoria Marchello – vůně Itálie na kraji Lvova

V obchodním centru Vam se nachází sympatická italská restaurace. Výběr z menu sice není příliš široký, i tak se tam ale vždy dobře najíte. Chodím tam pravidelně a zatím jsem nikdy nebyla vyloženě zklamaná. Snad jen, dvakrát jsem si objednala zázvorový čaj a dvakrát ho neměli. Uprostřed podzimu je to docela škoda. Jo, a taky jednou nebyla dýňová polévka.

Dýňová polévka
Dýňová polévka

Dělají tu také těstoviny. Už jsem jich pár vyzkoušela a za mě vedou klasické boloňské špagety. Jen porce by mohla být větší 😀

Boloňské špagety
Boloňské špagety

Samozřejmě tu mají i výbornou pizzu! A není vůbec drahá, za menší velikost dáte zhruba 110 hřiven. A opravdu se najíte 🙂 Jen obsluha by mohla být trochu aktivnější a lépe se o zákazníky starat. Co naplat, zaplatíte jen za jídlo a o spropitném si holt nechají zdát.

Pizza
Pizza

Vítěz

Za nás tedy jednoznačně vítězí poslední restaurace! Všem doporučujeme návštěvu restaurace Trattoria Marchello! Burger Chef také není k zahození, ale necháte tam asi trochu větší finanční obnos a pořád je to “jen fast food”. Naopak, návštěvu Sedmi prasátek vůbec nedoporučujeme. Ačkoliv je prostředí příjemné a velmi zajímavé, jedná se jen o lákadlo na turisty, kde se rozhodně dobře nenajíte.

Související články

2 thoughts on “Můj ukrajinskej deník: Kam na jídlo III.
  1. Ztracena v Praze

    No to teda nic moc :(. Kamarádka přitom řikala, že jí jídlo na Ukrajině děsně chutnalo. Ale možná jste jen měli smůlu. Jinak moc se mi líbily ty bramborový placky, pizza a prasácky i burger😅.

    • Zrzi

      Nám tady taky chutná 🙂 Ale občas se najde prostě něco, co není tak úplně…no… super 😀 Třeba ta turisty vyhledávané restaurace nás docela nemile překvapila. Jeden by čekal, že tam chodí za dobrým jídlem, ale ne. Je to fakt jen atrakce :-/

Komentáře