Knihomolův koutek

Knižní tipy 13/2020

knižní tipy Posted On
Publikovala Zrzi

Další týden je tu a s ním i nová várka knižních tipů. Už na začátku Vám prozradím, že úroda je o něco uspokojivější než v minulém týdnu. Doufejme, že se nakonec úspěšně realizuje vydání všech avizovaných novinek! Patříte mezi fanoušky thrillerů? Rádi sáhnete po příběhu odehrávajícím se za druhé světové války? V tom případě se máte na co těšit!

České romány

Kniha Převážně zdvořilý Leopold - Michal Viewegh | knizniklub.cz
Převážně zdvořilý Leopold

Knižní tipy znovu začínáme českými romány. Tento týden přichází se svou novinkou populární a většině českých čtenářů známý spisovatel Michal Viewegh. Část populace ho zbožňuje, další část si s ním sotva podepře stůl. Mně nevadí, starší knihy se mi líbí, novější moc nemusím. Takže tolik o mém vztahu k Vieweghovi. Uvidíme, jestli Převážně zdvořilý Leopold přinese něco nového.

Světové thrillery a detektivky

Old Bones (Nora Kelly (1)): Preston, Douglas, Child, Lincoln ...
Ztracené kosti

Ztracené kosti mají slušný potenciál. No jen si to představte, tragická horská výprava, skupinka uvázne v horách, zůstává bez jídla a uchyluje se ke kanibalismu. Pravděpodobný klíč k celé tragické události obsahuje nalezený deník. Odhalí nakonec archeoložka společně s policií skutečnou příčinu tragédie? Uvidíme, uvidíme.

Víš, kdo se dívá? - Howardová Ryan Catherine | Cosmopolis.cz
Víš, kdo se dívá

Tuším, že z Víš, kdo se dívá nás pěkně nepříjemně zamrazí. No schválně, pomysleli jste si někdy, že by Vás mohl majitel hotelu sledovat? Já tedy ne, ale nejspíš o tom po přečtení téhle novinky začnu přemýšlet. Tenhle majitel hotelu bude mít ale docela smůlu. Kvůli svému nevybranému koníčku se stane nechtěným svědkem vraždy. Působí to, že i celý příběh bude fungovat jako skrytá kamera, kterou musíme přetočit, abychom se dozvěděli pravdu. Vskutku zajímavé.

Kniha Milé dítě - Romy Hausmannová | knizniklub.cz
Milé dítě

Dalším bezpochyby lákavým thrillerem lomeno detektivkou je novinka s názvem Milé dítě. Trochu zvláštní název pro knihu s poměrně sadistickým námětem, nemyslíte? Čtrnáct let zavřená hrdinka v chatě bez oken, rodí jedno dítě za druhým, každý den má stejný režim a nikdo o ní ani o jejích dětech neví. A název je Milé dítě? No nic.

Frost Easton: Klikatá cesta - Brian Freeman | Databáze knih
Klikatá cesta

Hitparádu nových thrillerů si dovolím uzavřít třetím dílem ze série Frost Easton, o které jsem nikdy vlastně ani neslyšela. Nicméně, její předchozí díly se těší úspěchu, proto Vám představuji autorovu novinku. Asi to tak marný nebude. Klikatá cesta slibuje trochu toho napětí, špetku tragičnosti (no řekněte, není smrt v náruči přítele tragická?) a sérii dalších úmrtí, které s případem nejspíš souvisí. Takže solidní jízda, držte si klobouky!

Světové fantasy

Inspekce - Josh Malerman | Databáze knih
Inspekce

Pravděpodobně jste slyšeli o Bird Box, někteří tuhle knihu / film možná znáte pod českým názvem V pasti. A proč že o tom mluvím? Autor zmíněného díla přichází s novinkou! Zavede nás v ní do školy umístěné hluboko v lese, místní studenti považují zakladatele za svého vlastního otce. Ještě aby ne, když nikdo z nich nikdy nepoznal svou pravou rodinu. Mají se z nich stát vědci, neznají nic jiného než školu. Jak už to ale bývá, v davu studentů se objeví jedinec, který o systému začíná pochybovat. A který si myslí, že tam za lesy něco je. No, takové nikdy nic dobrého nečeká, co myslíte?

Historický román, Holocaust

Osvětimský proces - Hessová Annette | Knihy Dobrovský
Osvětimský proces

A jako třešničku na dortu si nechávám novinku s názvem Osvětimský proces, tady se mi chce dodat, že to, co má v názvu “osvětimský” se přeci vždycky dobře prodává, však my víme. Příběhy spadající do téhle kategorie nejsou vždycky dobré a nejsou vždycky založené na skutečných událostech. Snad bude tahle novinka světlou výjimkou. Sympatické ale je, že hrdinkou knihy s poněkud tuctovým názvem je mladá tlumočnice Eva. Rodina je sice proti, tomu, aby se procesu účastnila (ještě aby ne, jedná se o jeden z prvních poválečných procesů s nacisty), ale Eva nakonec kývne. O Osvětimi někdy neslyšela a zatím netuší, že jí taková “nevinná” zakázka obrátí život vzhůru nohama. Jo, na tohle se fakt těším!

Související články

Komentáře