Knihomolův koutek

Knižní tipy: 5. várka

Posted On
Posted By Zrzi

S novým týdnem se zase máme na co těšit! A jaké knižní novinky jsem si zařadila na svůj seznam já? Dozvíte se v článku 🙂

Česká literatura

Výsledek obrázku pro Autismus a Chardonnay 2
Autismus a chardonnay 2

Sluší se oznámit, že světlo světa spatří pokračování oblíbené knihy Autismus a Chardonnay 2. No, snad se k oběma dílům taky brzo dostanu!

Světová literatura, Romány

Loutkář z Krakova
Loutkář z Krakova

Loutkář z Krakova je údajně příběhem pro nadšené milovníky Chlapce v pruhovaném pyžamu či Zlodějky knih. Mezi ně určitě patřím a jsem tedy zvědavá, co nám tenhle příběh přinese. Kombinace kouzelné říše panenek a nacisty okupovaného Krakova totiž zní opravdu neobvykle!

Výsledek obrázku pro temná dcera
Temná dcera

Má milovaná Elena Ferrante vydává další knihu! Zatím jsem se nedostala dál než ke Geniální přítelkyni, ale pevně věřím, že si jednou najdu čas na všechny knihy téhle geniální autorky! Kdoví, třeba začnu Temnou dcerou.

Životní terno

A teď něco pro milovníky knihy Muž jménem Ove. Autor do světa pouští další knihu s neméně zajímavým názvem – Životní terno. V příběhu se seznámíme s několika lidmi, pro které si jde Smrt. Kdo z nich zemře? A čeká na něj něco po smrti? Za mě rozhodně zajímavý motiv!

Výsledek obrázku pro Úplně cizí lidé
Úplně cizí lidé

Také slavná a oblíbená Liane Moriarty se tento týden vrací s knižní novinkou. Úplně cizí lidé se schází v luxusních lázních, které si našli na TripAdvisoru. Jedni lázně chválí, druzí si stěžují na vskutku zvláštní léčebné metody. Co se za tím asi skrývá?

Výsledek obrázku pro Melmoth
Melmoth

Na knize Melmoth mě zaujalo hned několik věcí. Zaprvé, jednou z hlavních postav příběhu je překladatelka. A já čtu ráda knihy o tom, co se mě týká. Kdo by taky nečetl, že? 🙂 Dále mě zaujala sama tajemná bytost Melmoth. Ta údajně cestuje časem a má moc uvrhnout lidi do věčné samoty. Jo a taky se podíváte do Prahy!

Historický román

Výsledek obrázku pro Sen, který se naplnil
Sen, který se naplnil

Historické romány většinou nečtu. Dávám totiž přednost literatuře faktu. U knihy Sen, který se naplnil možná udělám výjimku. Proč? Masová emigrace Evropanů v 19. století je dnes více než aktuální, navíc, mezi příběhy je i jeden z prostředí ruské židovské vesnice. A to mě láká.

Světové detektivky, thrillery

Výsledek obrázku pro Erínye kniha
Erínye

Erínye na mém seznamu pochopitelně nesmí chybět. A proč? Děj knihy se totiž odehrává ve Lvově (a v něm se právě nacházím), za dob, kdy byl ještě polský. Navíc se nacházíme v době těsně před druhou světovou válkou, což je má “oblíbená” část historie. K tomu nějaká ta vražda… No a máme jasno!

Výsledek obrázku pro Psychohry
Psychohry

Čas od času si ráda dopřeju i nějaké to psycho. No a co může být víc psycho než Psychohry? Stoupající počet nezvěstných lidí. Na místě zmizení zůstává jen přání k narozeninám s děsivým textem: DÁREK PRO TEBE JE TAHLE HRA. MÁŠ ODVAHU HRÁT? No, nevím, jestli mám odvahu, ale rozhodně to zkusím! 😀

Výsledek obrázku pro jáma kniha
Jáma

No, Křídák byl docela hit, co se týče prodeje. Na čtenářské ovace už to moc nevypadá. Nevím, nečetla jsem. Ale některé z vás by mohla zaujmout novinka jeho autorky, tedy kniha s prostým a stručným názvem – Jáma. Autorka ve své novince údajně ještě přitvrdila. Tak uvidíme!

Výsledek obrázku pro rakvář
Rakvář

Sharon J. Bolton je už taková klasika. Na její knihu tedy rozhodně mezi týdenní várkou novinek nesmíme zapomenout! Novinka nese zajímavá název Rakvář. Vyšetřovatelka se ocitne na pohřbu truhláře a majitele pohřební služby, který nemá zrovna “čistou minulost”. Z toho nekouká nic dobrého.

České detektivky

Výsledek obrázku pro design vraždy
Design vraždy

Abychom se nepochybovali jen ve světových kolejích, mám pro vás i jednu českou detektivku se zajímavým názvem – Design vraždy. Sám název prozrazuje, že obětí bude designér a architekt. Zdánlivě nešťastná náhoda se nakonec ukáže jako trestný čin. Kdo za ním ale stojí?

Pro ženy

Výsledek obrázku pro typologie volu
Typologie volů

A na závěr něco snad vtipného, rozhodně ale ryze ženského. Typologie volů ve vaší knihovně, milé dámy, rozhodně nesmí chybět!

Related Post

leave a Comment