Knihomolův koutek

Knižní tipy: 7. várka

Radu Marcusu Posted On
Posted By Zrzi

Minulý týden mi to tak nějak nevyšlo. Měla jsem tu návštěvu a chtěla jsem se věnovat výhradně jí. Snad mi tedy prominete a necháte se inspirovat další várkou knižních tipů! 🙂 Rozhodně se máte na co těšit.

Světový román

Image result for pozvání k ohni"
Pozvání k ohni

Pozvání k ohni pro mě představuje neskutečné lákadlo. Jednak se totiž jedná o příběh inspirovaný životními osudy Nabokova, no a jednak je to tak trochu psychologický thriller. Dvě oblíbené věci v jedné knize. Trochu velké štěstí, nemyslíte? 😀

Český román

Image result for až zhasneme"
Až zhasneme

V kategorii český román mě tentokrát zaujala kniha Až zhasneme Jakuba Dotlačila. Jak se asi studuje hlavnímu hrdinovi v devadesátkách? A proč se na Databázi knih dočteme o tom, že je kniha fakt maso? Navíc to vypadá, že je za tím vším daleko hlubší smysl než jen příběh studenta bohemistiky. Nojo, to chci do knihovny 😀

Thrillery

Image result for kanibal v nine elms"
Kanibal z Nine Elms

Já jsem teda ještě toho Bryndzu ještě nečetla, ale slyšela jsem, že stojí za to. Tak třeba se nechám zlákat jeho novinkou. Už by bylo načase.

Zlo je rodu mužského
Zlo je rodu mužského

A k tomu si přidáme ještě jeden český thriller. Zlo je rodu mužského, no, přiznejte se. Kdo si alespoň jednou za život nepoložil otázku, jaké by to bylo, kdyby světu vládly ženy?

Lingvistika

Image result for slova z pekla"
Slova z pekla

Za zmínku určitě stojí i kniha Slova z pekla, ačkoliv, mám takový pocit, že z pekla bude i její přebal. Nic moc design, co myslíte? Ale zpátky k věci. Důležité je, že přináší současné jazykové trendy, které teď v češtině “frčí” a moc se svým tvůrcům nepovedly. Takový jazykový walk of shame. Třeba se tam najdete a užijete si svých pět minut slávy 😀

Biografie a memoáry

Image result for poslední palác"
Poslední palác

O holokaustu trochu jinak. Do Prahy přijíždí nový americký velvyslanec. A k Praze zas až tak daleko nemá, protože matka z jeho nové vlasti před lety prchla. Jak moc se město změnilo? A co hrdina příběhu = autor objeví? Určitě něco objeví, jinak by o tom Elsen přeci nepsal.

Image result for první - statečné"
První statečné jedinečné

Když je řeč o historii a memoárech, neměli bychom vynechat knihu První – statečné – jedinečné, která představuje čtenářům několik českých žen společně s jejich významným prvenstvím. Historie je plná mužů, o kterých ví všichni všechno. Tak proč si nerozšířit obzory o pár dam, které měly pod čepicí?

Naučná literatura

Image result for jedna dlouhá noc obecne dejiny"
Jedna dlouhá noc

Jako milovnice moderní historie rozhodně nevynechám ani knihu s trochu poetickým názvem Jedna dlouhá noc. Pokud se mluví o takových tématech jako Židé a holokaust, dávám zásadně přednost literatuře faktu. Navíc, tahle je docela útlá. Na 180 stranách budou dějiny koncentračních táborů asi skutečně stručné 😀 Ale to, že je kniha krátká ještě neznamená, že bude špatná!

Related Post

leave a Comment