Knihomolův koutek

Knižní tipy 9/2020

knizni tipy Posted On
Posted By Zrzi

Čas se nám zase trochu splašil. Máme tu další týden a s ním další várku knižních tipů! A co si na svůj seznam píšu tentokrát? Tento týden toho moc nebude, seznam novinek je poměrně krátký. I tak se ale máte rozhodně na co těšit! Co byste řekli třeba na novinku populární Camilly Läckberg? Tento týden rozhodně potěší i fanoušky knihy Růže bílá, černý les.

Světové romány

Image result for Osmý život (pro Brilku)
Osmý život (pro Brilku)

Upřímně, trochu mě zabíjí ten počet stran (863), jinak bych si tuhle novinku s názvem Osmý život (pro Brilku) moc ráda přečetla, to zase jo. Děj knihy se totiž odehrává v období gruzínsko-ruské války, na území Gruzie v roce 1900. Pecka, co? Aspoň já jsem tedy nikdy nic takového nečetla. Asi to s tím pekelným rozsahem přeci jen risknu. A co Vy?

Image result for najdi rebeccu
Najdi Rebeccu

Dalším horkým tipem je rozhodně novinka s názvem Najdi Rebeccu. Takhle Vám kniha asi nic neřekne, ale co třeba Růže bílá, černý les? Irský autor Eoin Dempsey? Myslím, že už jste doma a je Vám jasné, že tahle novinka Vám mezi prsty proklouznout nesmí. Vypadá to na lovestory Rebeccy a Christophera, které ale nemilosrdně utne druhá světová válka. Rebecca v rámci konečného řešení odjíždí do Evropy a Christopher, který jí chce najít, vstupuje do SS, protože ho lepší způsob nenapadá. Tak co, najde Rebeccu? Já vím, je to zase “jeden z těch příběhů”… Ale stejně si ho dávám na seznam, snad mi odpustíte!

Detektivky a Thrillery

Image result for Ženy bez slitování
Ženy bez slitování

Nojo, tahle kategorie je taková moje soukromá “guilty pleasure”. A tenhle týden se v ní opravdu urodilo. Pánové snad prominou, dáme přednost ženským autorkám. Stále mě lákají knihy Camilly Läckberg, ale ne a ne se k nim už konečně pročíst. Camilla mě zrovna dvakrát nešetří a chrlí další a další knihy jako na běžícím pásu. Ženy bez slitování je tenoulinká novinka zmiňované autorky, nesmí chybět nějaká ta nejasná vražda. Tyhle vraždy jsou ale trochu jiné, vypadá to, že jejich pachatelky od začátku známe. A že jsou tentokrát vlastně docela v právu.

Image result for camilla stenová mrtvé město
Mrtvé město

Camillu Sten jsem při svém boření nosu do detektivek a thrillerů nějakým záhadným způsobem minula. Přitom to vypadá, že autorka opravdu umí. No, uvidíme, co nám přinese její novinka s názvem Mrtvé město (no, asi mrtvé město, haha).

Image result for dokonala manzelka kniha
Dokonalá manželka

Trojlístek novinek v kategorii detektivek a thrillerů završuje muž, muž, kterého nejspíš dobře znáte, alespoň o jeho předchozí knize Ta přede mnou se toho napovídalo hodně. Snad bude i Dokonalá manželka stejně pozitivním námětem k diskuzi. Představte si, že se probouzíte a nepamatujete si absolutně nic. Vedle Vás sedí ale údajný manžel, který Vám všechno podrobně líčí. Jenže vzpomínky jsou potvora, a i když se zdá, že jich v hlavě moc nezůstalo, pomalu se vynořují napovrch.

Pro ženy

Image result for sex ve meste dva candace book
Sex ve městě 2

Milovnice Sexu ve městě, zbystřete! Vychází novinka autorky zmiňovaného seriálu. Se seriálem samotným ale toho moc společného nemá, ale nezoufejte. I tady narazíte na několik kamarádek, které jsou navzdory svému věku stále single. Rozhodně se toho ale nebojí. Sjíždí třeba Tinder a věřím tomu, zrovna to je do několika neuvěřitelných situací dostane. Smích je tedy téměř zaručen!

Literatura faktu

Image result for Černobyl 01:23:40
Černobyl 01:23:40

A zase jeden Černobyl. Po stejnojmenném seriálu se s knihami o jaderné katastrofě doslova roztrhl pytel. Novinka Černobyl 01:23:40 tedy boom trochu zaspala, ale to neznamená, že si nemůže najít své nadšené čtenáře. Těžko ale říct, jestli v ní najdeme něco, co ještě nezaznělo, nebo jestli se autor prostě jen míní přiživit na populárním seriálu.

Related Post

leave a Comment