Knihomolův koutek

Knižní tipy 10/2020

knizni tipy 10 Posted On
Publikovala Zrzi

Další týden před námi, várka knižních tipů nás tentokrát příliš neuspokojí, ale co naplat. Každý týden nemůže být posvícení a i nebohý knihomol musí čas od času šetřit! I tak se ale můžete těšit na poslední díl knižní série Hadrový panák, nebo na novinku populární Mony Kasten. To už tak marně nezní, ne? Jdeme na to!

Historické romány

Image result for elizino tajemství
Elizino tajemství

Elzino tajemství si od nakladatelství zrovna “hezkej ksichtík” nevysloužilo. Obálka působí fakt dost béčkově a zbytečně divoce, nezbývá než doufat, že řadu čtenářů zbytečně neodradí. Jinak druhá světová válka samozřejmě stále táhne a frčí, knihy na tohle téma se těší popularitě ve všech sférách. Otázkou ale zůstává, kolik z nich je skutečně kvalitních. Elizino tajemství brousí ale do oblasti, kam dosud zamířilo jen málo autorů, a to mu snad s trochou dobré vůle můžeme přičíst k dobru. No schválně, kolik jste toho o prostituci v dobách hákového kříže četli? Předchozí knihy autora se na Databázi knih topí v červených číslech, takže snad dobrý. Uvidíme, vážení, uvidíme.

Detektivky a Thrillery

Image result for konec hry kniha
Konec hry

Dostal Vás Hadrový panák? Tak o už určitě netrpělivě vyhlížíte další pokračování téhle vymazlené (alespoň co se propagace týče, hahaha) série. Konec hry by měl být i koncem téhle série, detektivové logicky stojí před nejtěžším případem. A jasně, jde jim o holý život. Policista v důchodu je nalezen mrtvý v zamčeném pokoji. Všichni si myslí, že šlo o sebevraždu, ale detektiv se špatnou pověstí se rozhodne tenhle závěr popřít. Na hlavu se mu ale společně s důkazy sype i nepříjemný odpad v podobě policejní korupce.

Pro ženy

Image result for cítit znovu
Cítit znovu

Ženy, vím, že žerete knížky od Mony Kasten. A dovedu si představit, jak netrpělivě čekáte na její novinku. Když tu Vaši netrpělivost vidím, říkám si, že si na tu Kasten musím už konečně taky posvítit. Trochu mě teda odrazuje, že novinku vydává zrovna Omega (zrovna dobré pověsti a kvality se netěší), ale co už. Cítit znovu je třetí díl ze série Začít znovu, to mi zní teda docela banálně. Předchozí autorčiny knihy ale na Databázi knih jedou hezky v červených číslech, takže zkusíme a uvidíme.

Historie

Image result for dějiny města šumperka
Dějiny města Šuperka

No a pokud radši saháte po literatuře faktu, popřípadě, pokud pocházíte z okolí Šumperka, neměli byste vynechat Dějiny města Šumperka, horkou novinku, kterou má na svědomí regionální badatel a iniciátor vzniku městského archivu Franz Harrer. Zvídavým historikům by takové dílo doma v knihovně rozhodně nemělo chybět!

Související články

2 thoughts on “Knižní tipy 10/2020
 1. Casion

  Konec hry vyzerá dobre, tento titul ma zaujal asi najviac, ale možno aj preto, že zvyšné žánre veľmi nečítam. Každopádne sa teším na fantasy Bouřná vrána a záverečnú časť série Trón zo skla 🙂

  Casion
  my-fantasydream.delicate-flower.com

  • Zrzi

   Možná ho taky nakonec vyzkouším. Jenže těch knih je tolik… 😀
   Hezký den!

Komentáře