Knihomolův koutek

Knižní tipy: 9. várka

knizni tipy Posted On
Publikovala Zrzi

Nový týden nám přináší další knižní novinky! Tentokrát jich nebude moc. Nevadí, aspoň tolik neutratíme. Chystejte peněženky, razíme vybírat přírůstky do knihovny!

Světové romány

Image result for dvojí život kniha"
Dvojí život

V kategorii světové romány mě zaujala kniha s názvem Dvojí život. Příběh se částečně zakládá na skutečné události, a to na nevyjasněném případu lorda Lucana, který se točí kolem vraždy. Hlavní hrdinka knihy Claire je dcerou hledaného zločince. Otce se nakonec podaří vypátrat, ale je opravdu vrah?

Co padá z nebe
Co padá z nebe

Dalším mým tipem v kategorii světové romány je kniha Co padá z nebe. V životě se často odehrávají nečekané změny, lidé se často dostávají do nečekaných situací. A právě na tom tenhle román stojí. Podle anotace se zdá, že jde z extrému do extrému. Hrdinové příběhu jsou jednou nahoře a hned zase dole. No, zní mi ti docela povědomě 😀

Historické romány

Image result for cilčina cesta"
Cilčina cesta

Poslední knižní recenze na blogu patří knize Tatér z Osvětimi. Pokud jste recenzi četli, dobře víte, že se mi kniha moc nelíbila a že si Cilčinu cestu rozhodně nepřečtu. Zároveň ale vím, že jsou i tací, kterým kniha přišla dobrá a s ohledem na ně tedy informuji o tom, že se v novém týdnu můžete těšit na další příběh Heather Morrisové.

Thrillery

Image result for oběť 2117"
Oběť 2117

Adlera Olsena mám na svém seznamu dlouho, stále jsem se ale nedostala k tomu, abych si jednu z jeho údajně výtečných knih přečetla. Tento týden provokativně vychází další novinka. No, měla bych s tím Olsenem asi pomalu začít 😀

Literatura faktu

Image result for soudcové žalobci obhájci"
Soudcové, žalobci, obhájci

Asi jste si už všimli toho, že tak trochu inklinuju k literatuře jakkoliv spojené s obdobím druhé světové války. Soudcové, žalobci, obhájci se k tomuto období vztahují, takže je logicky nemůžu vynechat. Tahle kniha českého autora se zabývá koncentračním táborem v Osvětimi a procesem, který byl proti nacistickým zločincům veden. Asi to nebude úplně oddechové čtení, ale jsou věci, o kterých by měl člověk vědět co nejvíc.

Související články

Komentáře