Na cestách

Road trip k Baltu: Moritzburg

Posted On
Publikovala Zrzi

Naší další zastávkou během putování k moři byl nádherný Moritzburg. Svou návštěvou jsme ho poctili cestou z Drážďan do Berlína. A jaká naše zastávka byla?

Odpočívadlo

Když cestujete autem, musíte si čas od času přeci jen odpočinout. Rozhodně je dobré, soustředit svůj odpočinek na zajímavá místa. Jako první odpočívadlo na cestě z Drážďan do Berlína jsme si vybrali právě Moritzburg. Den se chýlil ke konci, otevírací doba stejně tak, ale ještě jsme krátkou procházku areálem stihli 🙂

Moritzburg
Moritzburg

Zámek Moritzburg

Zámek patří k velkým turistickým lákadlům, dokonce jsme tam potkali i několik Čechů. Celá stavba je obklopená vodou, což hradu dodává to správné kouzlo. Moritzburg byl postaven v 16. století a původně se jednalo o lovecký zámeček postavený v renesančním stylu. Časem ale získal barokní podobu.

Moritzburg
Moritzburg

Zajímavostí je, že poslední majitelé zámku z rodu Wettinů zakopali řadu vzácných předmětů v zámecké zahradě. Hledali byste je ale marně, sovětská vojska je našla a odvezla pryč.

Moritzburg
Moritzburg

Dovnitř jsme se vzhledem k pokročilosti denní doby nepodívali, prohlídka okolí zámku a jeho zahrad byla ale i tak okouzlující. Myslím, že zámek můžeme doporučit k návštěvě i ostatním cestovatelům 🙂 Cena vstupného je 8 eur, do areálu se dostanete zdarma.

Související články

Komentáře