Knihomolův koutek

Knižní tipy 14/2020

knizni tipy Posted On
Publikovala Zrzi

Po krátké odmlce jsem tu zpátky s dalšími knižními tipy! I tentokrát se rozhodně máte na co těšit. Nezbývá než doufat, že se všechny avizované novinky dočkají brzkého vydání. A o co že jsem si to obohatila svůj seznam tentokrát? Pojďme se na to společně podívat!

Česká literatura pro děti a mládež

Nepsaným pravidlem blogu je, že své knižní tipy začínám vždy českými novinkami. Tento týden se nám poštěstilo hned v několika kategoriích. Nebudu skrývat to, že novince od Nadi Revilákové fakt fandím. Svou anotací mi totiž ledasčím připomíná knihu Říkali mi Leni, která mě celkem dostala.

Deník Dory Grayové | Albatrosmedia.cz
Deník Dory Grayové

I Deník Dory Grayové je totiž příběhem holčičky, do jejíhož osudu se nesmazatelně vepsala druhá světová válka. Jak moc? To zjistí Hana, která našla její deník. Vážení, tady tuším kvalitní počtení 😉

České detektivky a thrillery

Z úcty a respektu k literární soutěži Česká lupa nemůžu vynechat ani novinku jejího hlavního organizátora Antonína Mazáče. No, možná bych si ji mohla přečíst, to abych do dalšího ročníku konečně věděla, jak se to detektivkářské řemeslo pořádně dělá.

Nezbytná opatření - Antonín Mazáč | Databáze knih
Nezbytná opatření

Novinka s názvem Nezbytná opatření slibuje právníka, kterému někdo usiluje o život. V tu samou chvíli získává forenzní fonetik (jo, fakt, forenzní fonetik, dobrej job, ne?) do rukou nahrávku z domu, ve kterém došlo k dvojnásobné vraždě. Takže, jen tak pro shrnutí. Máme tu právníka, kterému jde někdo po krku, nějaký ten mord a do toho týpka s děsně zajímavou profesí. Už jen kvůli té neotřelé profesi bych po téhle novince ráda sáhla, fakt že jo.

Šesté dítě | Albatrosmedia.cz
Šesté dítě

Detektivka Antonína Mazáče není ale to jediné, co Vás v této kategorii čeká. Můžete se těšit také na Šesté dítě, třetí díl série s názvem Sam Porter. Taky o ní slyšíte poprvé? No, nevadí. Hodnocení má ale po čertech dobrý! Nicméně, tímhle dílem spěje celá série ke konci, takže by asi nebylo od věci, sehnat si všechny tři. No nic.

Světové horory

No a pokud se rádi bojíte, určitě máte za sebou Duch domu Ashburnů. Autorka téhle pecky přichází s novinkou, která má snad ještě tajuplnější název. Obálka Přízraků domu Carrowů se trochu nese v duchu starší jmenované knihy, ale není jejím pokračováním, takže pokud jste Duch nečetli, o nic nepřijdete.

Přízraky domu Carrowů - Darcy Coates | Knihy Dobrovský
Přízraky domu Carrowů

Průvodkyně v nejstrašidelnějším domě ve státě? To zní jako práce snů (alespoň tedy pro milovníky hororů). Nejspíš jen do doby, než povolí skupince lidí v domě přespat. A přidá se k nim. Společně dychtí po strašidelných zážitcích, ale když se s nimi setkají tváří v tvář, jsou celkem v háji. No, na čtení před spaním to moc nevypadá, hahaha.

Světová literatura v povídkách

Asfaltový hoch [E-kniha] - Ivan Jackanin | KOSMAS.cz - vaše ...
Asfaltový hoch

A teď něco na odlehčení. Máte za sebou řadu “bichlí” a rádi byste něco kratšího? Zkusím Vám nabídnout Asfaltového hocha, sbírku povídek původem ukrajinského spisovatele. Sama jsem na tuhle novinku nesmírně zvědavá. Však víte, já a Ukrajina…

Světová literatura ve fejetonech a esejích

Volá Moskva - Nakladatelství Beta
Volá Moskva

Poslední místo v dnešních knižních tipech patří fejetonům a esejím. Jako první bych vám ráda představila novinku s názvem Volá Moskva, jasně, já a Rusko… Tenhle příběh zahraničního zpravodaje BBC si ale nemůžeme nechat ujít! Fakt ne.

Příležitostné nápady - Elena Ferrante | KOSMAS.cz - vaše ...
Příležitostné nápady

No a pokud Rusko zrovna dvakrát nemusíte, zkuste třeba Příležitostné nápady od nepatrně populárnější Eleny Ferrante.

A to je pro tento týden vše. Doufám, že jste mezi knihami našli alespoň jednu položku, kterou si právě teď smolíte na svůj seznam. Čtení zdar! A dobrým knihám obzvlášť.

Související články

Komentáře