Knihomolův koutek

Knižní tipy 11/2020

knizni tipy Posted On
Posted By Zrzi

Současná situace nám sice v mnohém brání, ale to neznamená, že si nemůžeme i v dalším týdnu rozšířit svůj seznam knižních tipů! Pojďte společně se mnou trochu vypnout a zaměřit se na to, co se na knižní scéně chystá. Svět je přeci hned o něco lepší místo, když se máme na co těšit, no ne? 🙂

Česká literatura

Image result for krvavý bronx
Krvavý Bronx

Ve svých knižních tipech se vždycky snažím dávat na první místo slibné české novinky, popřípadě prostě jen slibné novinky. Tenhle týden mě upřímně zaujala antologie s názvem Krvavý Bronx. Najdete tu povídky takových literárních es jako je třeba Alena Mornštajnová, poslední dobou populární Jan Němec nebo Petra Dvořáková. Spojuje je jediné, všechny jsou o brněnské čtvrti známé jako Bronx, právě tady totiž už od 19. století číhají různé nástrahy a nebezpečí. Zní to docela slibně, co říkáte?

Světová literatura

Image result for bizarní povídky
Bizarní povídky

Další povídky na nás tento týden čekají i v kategorii světové literatury. Kdo by neznal Olgu Tokarczuk? Myslím, že díky udělení Nobelovy ceny ji znají i ti, kteří se zatím jejích knih ani nedotkli (třeba já, haha). Ideální čas na to si od ní něco přečíst. Dost tomu nahrává i to, že její novinka se jmenuje Bizarní povídky. No řekněte, není naše nynější situace taky trochu bizarní? Ideální doba na novinku od Tokarczuk! Moc hezkou fasádu teda nedostala, ale co už.

Image result for neutěšenci
Neutěšenci

Pokud máte náladu na trochu delší počteníčko, vrhněte se třeba na novinku od britského autora Kazuo Ishiguro (doufám, že jsem mu to jméno nepopletla). Jeho nový román Neutěšenci (nový, originál je skoro stejně starý jako já, hahaha) nás zavádí do města, které trochu připomíná Prahu a trochu se podobá údajně i Vídni. No a do tohohle města přijíždí klavírní virtuóz. Místní si od jeho návštěvy mnohé slibují, krom nevšedního zážitku ze samotné hudby doufají i v duchovní obrození upadající obce. Ishiguro za knihu sklidil pár prestižních cen, takže je určitě na co se těšit! Jo a pokud váháte, mrkněte na mou starší recenzi na knihu od tohoto autora.

Fantasy romány

Image result for nora roberts novy zacatek
Nový začátek

Pokud jste tak trochu masochisté, určitě Vás osloví novinka Nory Roberts s vcelku neškodným názvem Nový začátek. Kdo by řekl, že se za ním skrývá svět zachvácený nebezpečným virem? Tahle situace je nám docela blízká a věřím tomu, že si novinka od Roberts mezi českými čtenáři najde své příznivce a jistě i odpůrce. Já se do ní v rámci zachování zdravého rozumu nejspíš pouštět nebudu.

Thrillery a Detektivky

Image result for mlčící pacientka
Mlčící pacientka

A ještě něco pro milovníky strachu, krve a kvalitních mordů. Tenhle psychologická thriller bychom podle anotace měli přečíst jedním dechem. No, jsem zvědavá. Vypadá to, že Mlčící pacientka sklidila docela dost cen. Ještě aby ne, ve slavné malířce, která žila v idylickém soužití s manželem a nakonec ho zastřelila se jistě viděla nejedna čtenářka či kritička (hahaha). Daleko víc okolí ale zaráží to, že od vraždy nepromluvila. Co tedy stojí za zdánlivě nelogickou vraždou?

Related Post

leave a Comment