Knihomolův koutek

Knižní tipy 3/2020

Bruno Cervera Posted On
Publikovala Zrzi

Moji milí čtenáři, doufám, že jste nový týden zahájili co nejslibněji! Pokud Vám to přeci jen někde vázne, ať už v životě osobním či v tom pracovním, rozhodně Vám zlepší náladu moje Knižní tipy! Tak pro co si poběžíme do knihkupectví tentokrát? Že máte hluboko do kapsy? Nevadí, připište si knihy na svůj seznam, nebo si můj blog prostě uložte na “lepší časy” 🙂

Česká literatury – novely

Výsledek obrázku pro vrány dvořáková
Vrány

Nejspíš jsem si měla jako novoroční předsevzetí dát to, že si přečtu něco od Petry Dvořákové. Všichni ji tak chválí, na Databázi knih jede jen v červené barvě… No, možná se mi poštěstí s její novinkou Vrány, má totiž jen 184 stran a vypadá tedy na pěkně lahodňoučkou jednohubku.

Světové romány

Výsledek obrázku pro Sofie, Smrťák a já
Sofie, smrťák a já

Vcelku zajímavý název pro prvotinu, nemyslíte? Co byste asi dělali, kdyby Vám u dveří zazvonila Vaše téměř dokonalá kopie, tvrdila, že je Smrt a Vy se podle ní chystáte právě zemřít? No a co teprve, když jim do živé debaty (tedy, zatím živé) vtrhne ještě hrdinova ex? Smrt nasadí lidskou tvář a rozhodne se nakonec dopřát hrdinovi poslední rozloučení s blízkými. Jak tohle asi dopadne…

Pro ženy

Výsledek obrázku pro Tajný spolek hladových žen
Tajný spolek hladových žen

Ačkoliv píšu “pro ženy”, myslím tím pochopitelně i muže. Když je román dobře napsaný, proč by ho nutně musely hltat jen čtenářky? Tahle knížka byla jasná volba, jak je v názvu hlad, určitě bude o jídle a jídlo já fakt ráda. Ne, teď vážně. Fakt je trochu o jídle! Hlavní hrdinka nevede zrovna super hvězdný život, založí ale spolek (neuhodnete, jak se jmenuje) a začne si tu svou osudovou mizérii alespoň trochu užívat. Společně s dalšími ženami, které mají právo ukázat ve spolku svou pravou tvář. Nojo, jenže se určitě jednou objeví nějaký chlap. A co pak?!

Výsledek obrázku pro den, kdy jsme se potkali
Den, kdy jsme se potkali

Pokud pro Vás byla předchozí kniha příliš velká divočina, potěší Vás nejspíš Den, kdy jsme se potkali. Tahle novinka totiž vypadá spíš na takovou tu něžnější romanťárnu. Žádná divočina, přísahám. Dva zadaní se do sebe tak trochu zakoukají, ale zřeknou se sebe navzájem, protože už někoho mají a nechtějí mu způsobit bolest (to se moc často nestává). Řeknou si ale, že spolu prožijí každý rok alespoň jeden den jako přátelé (takže to zas tak úplně nevinný asi taky nebude). Jsem zvědavá, jestli se na těch 400 stranách aspoň osmělí k tomu, aby si dali pusu, haha.

Fantasy, Pro děti a mládež

Výsledek obrázku pro každé srdce je bránou
Každé srdce je bránou

To už musí být, abych si na seznam přihodila taky něco z fantasy nebo knížek pro děti. Název má kniha trochu nešťastný (obálka taky žádná hitparáda), ale anotace vypadá docela zajímavě. Rozhodla jsem se tedy, že to s ní risknu (navíc, autorčiny předchozí počiny mají celkem dobrá hodnocení). No schválně, všichni známe takové ty příběhy, ve kterých se někdo dostane do “kouzelného” světa. Co se s ním ale děje, když se vrátí? No? Taky nevíte, co? Tak si kupte tuhlectu knížku s divným názvem a třeba se to dozvíte.

Náboženství

Výsledek obrázku pro Bůh nefunguje a proto v něho věřím
Bůh nefunguje, a proto v něho věřím

Teda, tu náboženskou literaturu taky nevybírám moc často. Tahle kniha mě ale zaujala svým názvem. Ruku na srdce, kolikrát jste si řekli, že Bůh nefunguje? Že je to všechno jen výmysl? Bude Vás asi hodně a já se přidávám. Nikdy mě ale nenapadlo, postavit to jako argument. Jako důvod, proč v něho věřím. Knížka je to tenoučká (nemá ani 200 stran), takže ji určitě přežijete a dost možná si z ní i něco odnesete.

Historie

Výsledek obrázku pro můj rok 1960
Můj rok 1960

Touhle sérií jsem tu už mávala a není tomu ani tak dávno. Vychází její další část, tentokrát zaměřená na rok 1960. Chcete vědět třeba jak vznikla Kofola? A zajímá Vás, co dalšího se v tomhle roce stalo? Tak šup pro knížku!

Související články

Komentáře