Na cestách

Budapešť: Mít plán

Posted On
Publikovala Zrzi

Na počátku byl Parlament. I tak by se to dalo nazvat. Tahle majestátní budova mi před časem neskutečně učarovala. A tak jsem se rozhodla, že ji spatřím na vlastní oči.  Jaké to bylo a jaké tipy pro Vás mám se dočtete v mini sérii článků o tomhle skvostném městě! 🙂

Pokud Vás okouzlila stejně jako mě, můžete se nechat mým vyprávěním inspirovat a vydat se po našich stopách. 🙂

parlament, budapešť, noc
Budova parlamentu pod noční oblohou

Cesta

Jelikož jsem řidička na baterky, auto nepřicházelo v úvahu. V případě, že jste na tom za volantem o něco lépe než já, máte o možnost víc. My jsme vybíraly mezi vlakem a autobusem. 

Autobus je sice podstatně levnější varianta (asi 299 Kč jedna cesta, Brno→Budapešť), nicméně jsme ji vyhodnotily jako méně pohodlnou. 

Vlakem se nám to zdálo přeci jen o něco lepší, avšak cena byla jednou taková. Na trase Svitavy→Budapešť jsme nechaly 1056 Kč s tím, že jsme jízdenky kupovaly přibližně týden předem. 

čd, české dráhy
Vlakové zátiší

To, jak jsme byly s volbou dopravy spokojené si nechám na další část vyprávění  🙂

Ubytování

Plánovaly jsme vyrazit na tři noci. Nejprve jsme zabrousily na Slevomat a našly spoustu lákavých hotýlků a nabídek, nicméně po podrobnějším prozkoumání možností jsme došly k závěru, že Airbnb vychází cenově podstatně lépe. 

Ubytování v Budapešti

Stránky se nemusíte vůbec bát, bude s Vámi komunikovat v češtině. Musíte se pouze registrovat (zadat svůj e-mail a telefonní číslo), majitel bytu s Vámi bude následně komunikovat prostřednictvím zpráv na Airbnb (tentokrát ale již v angličtině).

Moje spolucestovatelka navíc trpí alergií na lepek a laktózu, takže jsme uvítaly vybavenou kuchyňku pro případ nouze. Ubytování nás tak vyšlo na krásných 1 870 Kč.

Více o ubytování v další části 🙂

Strava

Stravu jsme neřešily. Obě zastáváme názor, že dovolenou by si měl člověk užít. Takže jsme se stravovaly na cestách a po cestě. Vyzkoušely jsme několik maďarských restaurací i nějaký ten “fast food”. O našich dojmech se dozvíte v další části vyprávění.

Belvárosi Lugas Étterem
Naše první restaurace

Měna

Chvíli jsme měly dilema, jestli do Budapešti vzít nějaká ta eura z šuplíku. Nakonec jsme měnily jen na forinty a vezly s sebou jen forinty. V obchodních centrech byla i možnost platit eury, v restauracích a menších obchodech jsme podobnou možnost nepostřehly.

Hromádka forintů

Po menším porovnání cen jsme si nakonec na celý pobyt rozměnily každá  3 000 Kč a bohatě nám to stačilo.

Závěrem

V Budapešti jsme pobývaly od 1. 2. do 4. 2., cestovaly jsme vlakem a za ubytování i cestu jsme celkově daly přibližně 2 500 Kč (+ 3 000 Kč na útratu). 


Související články

Komentáře