Knihomolův koutek

Knižní tipy 8/2020

knizni tipy Posted On
Posted By Zrzi

Další týden je před námi, moji milí čtenáři! A já, navzdory tomu, že se nacházím v Rusku, bedlivě sleduji knižní novinky v Česku! Tenhle týden se rozhodně máme na co těšit. I do knižního světa prosákl povyk kolem nového filmu V síti, těšit se můžete na pokračování Malých lží, nebo třeba na zákulisní informace ze žlutého světa Simpsonových.

Česká literatura

Image result for přiznání taxikářů
Přiznání taxikářů

A začneme trochu netradičně. Asi každý z Vás někdy jel taxíkem, v různé životní situaci, v různém stavu bdělosti a střízlivosti. Možná právě o Vás Jiří N. vypráví svá přiznání. No schválně, přemýšleli jste někdy nad tím, jak Vás vidí řidič taxíku, který Vás veze z letiště na hotel, nebo třeba z baru rovnou domů? Radši ne, co. Nebojte, nejste v tom sami. Tahle novinka mě ale každopádně zajímá! A Vás by měla taky.

Světové romány

Image result for nahoru po schodišti dolů kniha

Tenhle týden tu mám i něco pro Vás, mí drazí učitelští kolegové. Nahoru po schodišti dolů je humorné vyprávění z jedné americké střední školy v chudinské čtvrti, kde o problémy rozhodně není nouze. Podle anotace by měl příběh působit autenticky a působivě. Sama jsem zvědavá, co tahle “novinka” doopravdy přinese. Novinka v pravém slova smyslu to ale není, jedná se jen o nový kabát se stejným překladem, takže pozor na to!

Image result for teplo domova kniha
Teplo domova

Novinkou Teplo domova jsem si moc jistá nebyla, vzhledem k tomu, že měla ale autorčina prvotina celkem úspěch, rozhodla jsem se ji na seznam zařadit. Isma sice vyrůstala v Londýně a míří do Ameriky, její otec byl ale džihádista a rodinná minulost není zrovna dvakrát růžová. Dost možná ani budoucnost. Bratr hrdinky se totiž rozhodl navázat na otcův odkaz a vrátit se do Sýrie. Může ale pro bratra vůbec něco udělat? Poměrně kontroverzní téma, co říkáte?

Thrillery a Detektivky

Image result for mrazivá krutost
Mrazivá krutost

Samozřejmě, nemůžu zapomenout ani na fanoušky kvalitních mordů a roztodivných vyšetřovatelů. Líbily se Vám Malé lži? Jistě tedy oceníte to, že autora zmíněné knihy, Caz Freat, přichází s novinkou a zároveň i pokračováním. Cat Kinsellová stojí před dalším zapeklitým případem. Těžko říct, kdo je vrah a proč vraždil. No, prostě taková ta klasika.

Literatura faktu

Image result for kdo chytá v síti
Kdo chytá v síti

I ti neskutečně pracovně / studijně / životně vytížení jistě zaznamenali, že se do kin dostalo něco, co se jmenuje V síti, že Tomáš Klus pustil do světa písničku, kterou půlka národa obdivuje a půlka nenávidí atd. atd. Ani knižní svět nezůstává pozadu, tento týden se můžete těšit na novinku s názvem Kdo chytá v síti. Asi tušíte, o čem tahle knížka bude. Možná byste si ji měli přečíst společně se svými dětmi, nebo alespoň sami, abyste právě své děti mohli varovat.

Filmy, seriály

Image result for springfieldské tajemství
Springfieldské zajemství

A nakonec něco pro fanoušky legendárního animáku Simpsonovi! Springfieldské tajemství slibuje historii, fakta, ale i úplné lži o tomhle seriálu. Mike Reiss rozhodně ví, o čem mluví, protože se na vzniku seriálu podílí už od roku 1989. Rozhodně tedy čtenářům naservíruje odpovědi na nejčastější otázky, ale také spoustu zákulisních informací. Těšte se, bude to velký!

Related Post

leave a Comment