Knihomolův koutek

Knižní tipy: 1/2020

Alisa Anton Posted On
Posted By Zrzi

Tak se tu znovu společně setkáváme nad mými knižními tipy! Rok 2020 nám už skoro týden běží před očima a je na nás, abychom si pomalu vybírali novinky, které zařadíme do svých knihoven a knihovniček. No a co si na svůj seznam tento týden přidám já? Mrkněte se do prvních letošních knižních tipů! 🙂

Cestopisy a místopisy

Výsledek obrázku pro Má rusínská vyšívanka

Na první místo si hrdě dávám knihu od Barbory Zavadilové s hezkým názvem Má rusínská vyšívanka. Babička autorky totiž pochází z Podkarpatské Rusi a sama autorka cestuje po západní Ukrajině za svými kořeny. No a tady já právě jsem, na západní Ukrajině. Proto musí tahle kniha nutně stát na začátku nových knižních tipů! 🙂 Současnost protkávaná minulostí v podobě babiččiných vzpomínek… Jo, na tohle se fakt těším!

Výsledek obrázku pro Izrael mezi třemi kontinenty

Jo a taky bych se někdy ráda podívala do Izraele! Sice jsem ho viděla trochu z pobřeží Mrtvého moře, ale s tou mou poruchou zraku nic moc. Právě v Jordánsku jsem pochopila, jak málo se u nás překládá současná literatura popisující krásy obou zmíněných zemí. Proto neváhám a před cestou do Izraele určitě Izrael mezi třemi kontinenty vyhledám!

Detektivky a Thrillery

Výsledek obrázku pro Prorokova zima

Za okny to tedy na velkou zimu nevypadá, to ale neznamená, že si ji nemůžeme dopřát třeba v tomhle novém thrilleru / detektivce. Eliasovi se celkem pěkně zhroutí život. Jednak mu ho zkomplikuje vlastní zdraví, jednak otec, kterého si klidně někdo zavraždí na služební cestě v Sarajevu. Jenže ona ta vražda nebyla jen tak. On ten jeho otec měl nějaká ta tajemství a sám nebyl tak úplně svatý. Co asi vypluje na povrch? No? Asi toho nebude málo, protože Prorokova zima je začátek trilogie, haha.

Výsledek obrázku pro společenský tvor

A ještě si tu odložím něco pro ženy. Není to ale tak vyvoněné, abych vytvářela speciální ženskou kategorii, proto si Společenského tvora odkládám sem. Anotace totiž slibuje i trochu toho napětí a snad ukápne i nějaká ta kapka krve. Jinak jsou tam spíš takový ty ženský záležitosti jako hezká kámoška, půjčování šatů… Ale nic není jen tak. Zvlášť když jde o thriller / detektivu.

Poezie

Výsledek obrázku pro má láska je kurva

Na začátku roku si člověk rád dopřeje trochu té optimistické a melancholické poezie. Něco mi ale říká, že přesně to v knize Má láska je kurva nenajdeme. Vzhledem k názvu ale knihu tipuju na nejprodávanější poezii roku 2020, haha.

Literatura naučná, Humor

Výsledek obrázku pro tajná řeč koček

Vlastně moc nechápu, jak může naučná literatura jít ruku v ruce s humorem. Většinou jsou to jen suché kecy, které mě spolehlivě uspí (nadsázka) a humoru je tam pomálu, ale kdoví, třeba je Tajná řeč koček jiná. Je to trochu bizár, ale bizár, který vypadá docela zajímavě. Susanne Schötz totiž zkoumala vlastní kočky a snažila se jim porozumět. Tak mě napadá…

Related Post

leave a Comment