Knihomolův koutek

Knižní tipy: 6. várka

knižní tipy Posted On
Posted By Zrzi

Máme tu další pondělí a s ním i další knižní tipy. Jaké knižní novinky jsem si na svůj seznam přidala tentokrát? 🙂

Česká literatura

Bukůvky
Bukůvky

Hlavní hrdinkou knihy Bukůvky je historička a genealožka. Víc říkat nemusím. Je jasné, proč jsem si knihu vybrala 😀 Trochu mě odrazuje celkový počet 528 stran, ale co už. Vypadá to, že příběh bude něco ve stylu Mornštajnové. Uvidíme.

Fejetony a eseje

Výsledek obrázku pro Angličan v Česku aneb Czech Me Out
Angličan v Česku

Tentokrát mě zaujalo i něco v kategorii fejetonů a esejí. Angličan v Česku aneb Czech Me Out vypadá jako suprová kniha. Koho by taky nezajímalo, co si o Česku myslí v zahraničí a jak na zahraniční turisty působíme?

Výsledek obrázku pro Cestovní deníky Einstein
Cestovní deníky Alberta Einsteina

Marné by nemusely být ani Cestovní deníky Alberta Einsteina. Trochu se stydím za to, že o něm vím jen to, že byl génius a že propadal z matematiky. Ráda bych věděla víc. Tak že by?

Biografie a memoáry

Výsledek obrázku pro stalin dušek
Stalin

Vzhledem ke svému profesnímu zaměření nemůžu minout českou novinku Stalin. Je to sice komiks, ale kdoví. Třeba to nebude zase tak marný!

Cestopisy a místopisy

Výsledek obrázku pro Prázdniny v Evropě
Prázdniny v Evropě

Víte, že Ziburu znají i na Ukrajině? Četli jste od něj už něco? Já teda ještě ne. Měla bych to rychle napravit. Třeba novou knihou Prázdniny v Evropě!

Historické romány

Výsledek obrázku pro Lustr pro papeže
Lustr pro papeže

Myslím, že jsem tu už avizovala, že historické romány nemusím, protože dávám přednost literatuře faktu. Občas se ale nechám zlákat zajímavou anotací. Třeba jako u knihy Lustr pro papeže. Česká novinka, normalizační lágr, skutečný příběh… To zkrátka musím mít v ruce!

Pohádky

Výsledek obrázku pro Baba Jaga a další ruské pohádky
Baba Jaga a další ruské pohádky

Ani pohádky normálně nečtu, ale pokud mě zaujmou, s chutí se do nich pustím. Třeba jako do knihy Baba Jaga a další ruské pohádky. Zas ta má profesní deformace! Ach, ach…

Thrillery

Výsledek obrázku pro Nevinný klient.
Nevinný klient

A ještě jeden thriller na závěr, ať se taky trochu bojíme. Nevinný klient. No, když je to thriller, tak ten klient možná nebude zase tak nevinný 😀 Uvidíme. Ubodaný kazatel, křivě obviněná… Navíc zjevně první díl série. Že bych konečně stihla aspoň jednu sérii číst včas? 😀

Hezký týden všem knihomolům! 🙂

Related Post

leave a Comment