Na cestách

Kam na jídlo v Ostravě

Posted On
Publikovala Zrzi

Stěhování z východních Čech do Moravskoslezského kraje nesu těžce, přeci jen, u nás na Chrudimsku je krásně. Slabou útěchou mi ale je fakt, že tu celkem slušně vaří. Za ty zhruba tři roky, které jsem v Ostravě strávila, jsem si oblíbila několik podniků, do kterých se ráda vracím za kusem dobrého žvance. Dovolte tedy, abych vám dnes představila několik svých oblíbených “gastro míst”.

Krčma U Zvonu

Adresa: Mongolská 1527, 708 00 Ostrava-Poruba

U Krčmy U Zvonu platí víc než kde jinde, že ta pravá krása se nachází uvnitř. Zvenku podnik totiž moc příznivým dojmem nepůsobí, interiér je ale příjemný a kuchyně naprosto skvostná. Můžete si sem skočit třeba na denní menu, nebo na dobrotu z klasického jídelního lístku. My se opakovaně vracíme hlavně na gyros sendvič, za 259 Kč dostanete neuvěřitelnou porci jídla pro dva, na které si fakt neskutečně pochutnáte. Zkoušeli jsme i další jídla z jídelníčku i z denního menu a vždy jsme odcházeli spokojení. Myslím, že tady nemůžete šlápnout vedle!

Gyros sendvič, za 259 Kč porce pro dva
Gyros sendvič, za 259 Kč porce pro dva
Burger

Grill House s.r.o.

Adresa: Francouzská 6021/55, 708 00 Ostrava-Poruba

Pokud nás přepadne chuť na burger, rádi se vracíme do Grill House s.r.o. Restaurace se nachází v patře, interiér působí nově a moderně. Jedinou vadou na kráse je snad to, že se tu nedá posedět venku (alespoň pokud vím). Jo a mají tu naprosto senzační hranolky! Zkoušela jsem i kachní prso a ani to nemělo chybu.

Burger a vynikající hranolky
Kachní prso s grilovanou zeleninou

Stračena Pub

Adresa: Pavlouskova 24, 708 00 Ostrava-Poruba

Jsou dny, kdy má člověk chuť na jídlo jako od maminky, ale nemá čas nebo náladu na to, aby si ho uvařil. V takovém případě je ideální zajít do Stračeny. Ptáte se proč? K přípravě pokrmů zde využívají BIO maso z vlastních chovů na farmě Františkův dvůr v Klokočově.

Zajímavost: Kuchyň je “otevřená”, jakmile vejdete do restaurace, vidíte kuchařům doslova pod ruce. Koncept je to zajímavý, ale zdálo se nám, že příprava pokrmů trochu přespříliš “vane” do lokálu.

Telecí řízek a bramborové pyré

Hostinec-Pizzerie U Čestmíra

Adresa: Družební 61, 725 26 Ostrava-Krásné Pole

K Čestmírovi se hrozně rádi vracíme na pizzu. Hostinec-pizzerie se sice nachází za Porubou, ale těsto tu dělají tak výborné, že stojí za to sem vážit cestu. No a pokud sem cestu vážit nechcete, můžete si jednoduše nechat dovézt pizzu až k sobě domů. Pizza je tu poměrně levná a opravdu chutná. Já osobně se ráda vracím na Picante. Čas od času sem zavítáme i na týdenní menu. I to je na dnešní ceny poměrně levné, porce bývají velmi štědré a jídlo chutné.

Pizza Picante

Constantint restaurant

Adresa: 30. dubna 3128/2a, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Hrozně ráda mám řeckou kuchyni. Takhle na léto je to za mě ideální varianta stravování – kuřecí souvlaki, k tomu pravé řecké tzatziki a pořádná porce choriatiki. V Ostravě jsme už vyzkoušeli restauraci Ellas a Delphi, ale ani jedna nás nijak zvlášť neoslovila (v Delphi při objednávce ani nevěděli, co je to choriatiki). Constantin je restaurace, která je relativně nová a obsluhují tu Řekové, takže se vás nic podobného jako nás v Delphách určitě nepotká. Obsluha je fakt milá, jen funguje trochu v “řeckém tempu”. Nabízí týdenní menu, ale i stálý jídelní lístek. Pokud jste ještě nezkusili, doporučuji!

Souvlaki

Související články

Komentáře